Mākslas augstskolu diplomdarbu Fest-s 2018

Kino "Splendid Palace" savas jubilejas 95. gadskārtā iecerējis vairākus uz jaunu auditoriju vērstus projektus.

2018. gada 11. un 12. septembrī notiks nekad nebijis festivāls: Mākslas augstskolu diplomdarbu Fest-s 2018!

Iniciatīva, kurai atsaukušās visas nozīmīgākās Latvijas augstskolas, kas strādā ar audiovizuālu saturu, iecerēta kā ‘nonstop’ kino vakari, kuru laikā būs iespēja iepazīties ar šī gada talantīgāko diplomandu bakalauru un maģistru darbiem. Tas nozīmē ne tikai redzēt viņu darbus un klātienē satikt un satikties ar 2018. gada mākslas virziena dažādu augstskolu jaunajiem profesionāļiem, bet arī novērtēt viņu jauneklīgo pieeju izraudzītajām tēmām un mākslinieciskajiem risinājumiem. Galvenais atlasīto darbu nosacījums bija EKRĀNS kā kino tēlu un spēles laukums. Ekrāns kā komunikācijas forma. Mērķis ir pēc iespējas plašāk parādīt ne tikai mūsdienu jauno tehnoloģiju iespējas, bet arī jauno autoru fantāzijas lidojumu un radošo domu, apzināti neierobežojot tikai ekrāna plaknē, bet izmantot arī starpdisciplināru projektu iespējas. Šī būs iespēja redzēt vienkopus gan Latvijas Kultūras akadēmijas Nacionālās filmu skolas 2018. gada maģistru filmas, bet arī augstskolas RISEBA Audiovizuālās mediju mākslas absolventu darbus. Tiks pārstāvēti vairāki Latvijas Mākslas akadēmijas darbi: Vizuālās komunikācijas nodaļas šī gada animācijas projekti, kā arī scenogrāfijas nodaļas un modes mākslas nodaļas darbi, kuru prezentācijās izmantoti ne tikai maketi un modeļi, bet arī ekrāna iespējas.

Programmu spilgtinās arī The Tisch School of the Arts 2018. gada režijas bakalaura diplomdarbs “Meierholda lidojums”, kuru veidojis jaunais režisors Matīss Kaža. Pirms katras filmas vai audiovizuālā darba notiks neliela jauno autoru prezentācija Kopīgā programma būs 6 stundas gara, cerot saglabāt možu garu un ļaujot publikai brīvi justies, skatīties visu pēc kārtas jeb fragmentāri, izvēles kārtībā.

Festivāla labāko darbu izlasi veica mākslas augstskolu pedagogi.

Diplomdarbu Fest-s ir nozīmīga publicitātes iespēja un iepazīšanās iespēja jaunajiem profesionāļiem no dažādām mākslas augstskolām, bet ne mazāk būtiski tas ir jauno talantu “medniekiem” kā potenciālajiem darba devējiem radošajās industrijās, kā arī studējošajiem un studēt gribošajiem kinematogrāfiski noskaņotajiem jauniešiem.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=ScHEv6rQvcI

 

Studentu kinofests

Partners

Accreditations

EPAS
IQA
IZM.png