Devītie Pārdaugavas svētki

19. maijā Arkādijas parkā un tā apkārtnē notiks Pārdaugavas svētki, kuros ar devīzi “Es esmu Pārdaugava” iedzīvotāji aicināti svinēt kopā būšanu īpašā Rīgas un Latvijas daļā - Pārdaugavā, piedāvājot daudzveidīgu kultūras, izklaides un sporta notikumu programmu.

Arī šogada augstskola RISEBA aktīvi piedalīsies svētkos un gaidīs svētku apmeklētājus kino teltī!

Svētkos pirmatskaņojumu piedzīvos komponista un RISEBA pasniedzēja Jēkaba Nīmaņa Pārdaugavai veltītā oratorija - dziesmuspēle “Torņa sindroms” -  asprātīgs, muzikāls stāsts par Pārdaugavu, tās dažādajām vietām, cilvēkiem, vietzīmēm, kas folklorizējušās un kļuvušas teju vai personificētas. Īpašu lomu tajā spēlē Alīses ielas ūdenstornis. Dziesmu tekstu autore ir Inese Zandere, libreta autore - Justīne Kļava, pirmatskaņojuma režisors - Dmitrijs Petrenko. Diriģenta Guntara Bernāta vadībā oratoriju izpildīs Apvienotais Pārdaugavas jauniešu orķestris, kamerkoris MUKLĀJS un Emīla Dārziņa jauktais koris, solisti Ieva Parša, Jolanta Strikaite, Kalvis Kalniņš un Juris Jope. Notikuma rīkotāji ir iniciatīvas grupa “Pārdaugavas radošais centrs”, producente - Ieva Niedre. RISEBA ir viens no oratorijas atbalstītājiem.

Gatavojoties svētkiem, iedzīvotāji aicināti līdz 10. maijam piedalīties arī stāstu vākšanas akcijā “Viņi rada Pārdaugavu”, lepojoties ar dažādiem līdzcilvēkiem, kas ikdienā dara labus darbus Pārdaugavā. Stāstus var iesniegt, aizpildot anketu mājaslapā www.pardaugavassvetki.lv.

Pārdaugavas svētku afiša

 

PARDAUGAVAS_SVETKI_2018_AFISA.jpg

Plašāka informācija par svētku programmu un dalībniekiem pieejama interneta vietnē www.pardaugavassvetki.lv un Facebook lapā.

Pārdaugavas svētki 2018

Sadarbības partneri

Accreditations

EPAS
IQA
IZM.png