Starptautiskās iespējas

Augstskolā RISEBA tiek piedāvātas vairākas iespējas studēt vai iziet praksi ārzemēs. Plašākās studiju iespējas tiek piedāvātas tieši Erasmus+ programmas ietvaros, taču augstkolai ir arī vairāki dubultgrāda sadarbības līgumi, kuru ietvaros students iegūst divus diplomus. Arī prakses ir iespējams iziet Erasmus+ programmas ietvaros, attiecīgi iegūstot stipendiju. Šādas prakses iespējas tiek piedāvātas arī studentiem, kas nesen absolvējuši augstskolu RISEBA.

Laura Ļaksa
Mobilitātes valsts:
Grieķija
Uzņemošā augstskola: Athens University of Economics and Business
Studiju programma: Sabiedrisko attiecību un reklāmas menedžements
Mobilitātes perioda ilgums: 1 semestris


Es izvēlējos piedalīties Erasmus+ studiju mobilitātē, jo jau pirms iestājos augstskolā RISEBA zināju, ka ļoti vēlos doties, kādā apmaiņas programmā. Pirmkārt, tā ir lieliska iespējas iziet no savas komforta zonas, otrkārt iepazīt jaunus cilvēkus un kultūru, kā arī iegūt neaizmirstamu pieredzi, kura paliks atmiņā uz visu turpmāko dzīvi.

Mani ļoti iedvesmoja mana kursa biedrene, kura devās Erasmus+ studiju mobilitātē otrajā kursā un izmantoja visus pieejamos 12 mēnešus, kurus drīkst pavadīt studiju mobilitātē, viņa ļoti iedvesmoja mani ar saviem stāstiem par to, cik forši ir studēt ārzemēs un, ka visiem kam ir iespēja tas ir jāpamēģina, nu tad es arī nolēmu pieteikties un izmēģināt kā tas būs un ne cik neesmu vīlusies.

Pieredze par nosūtošo augstskolu ir tikai pozitīva, lai dotos studēt uz ārzemēm tas ne cik nav viegls process, jo ir jāizpilda ļoti daudz dokumentu, bet pateicoties Erasmus+ un dubultgrāda projektu vadītājai, kura vienmēr bija ļoti laipna un ļoti palīdzēja ar dokumentiem un vienmēr laipni atbildēja uz visiem jautājumiem, tad varu pateikt tikai un vienīgi visu to labāko.

Līzīgi bija arī ar uzņemošo augstskolu visi nepieciešamie dokumenti vienmēr tika saņemti laikā, uz visiem jautājumiem vienmēr tika atbildēts, nebija nekādu problēmu. Mani ieguvusi no studiju mobilitātes ir noteikti iegūtās zināšanas, augstskola uz kuru devos programmas ietvaros bija ar augstiem standartiem un prasībām, atpūta mācību laikā nebija nekāda un stingri tika kontrolēts studiju process, iesniedzamie mājas darbi un lekciju apmeklējums, no sākuma tas protams nedaudz nobiedēja, bet vēlāk es sapratu to, cik daudz un vērtīgu zināšanu es iegūstu katru dienu, kā arī pieredze studējot ārzemēs ir neaizmirstama.

Es ieguvu ļoti daudz draugu no dažādām pasaules valstīm ar kuriem saglabājam labas attiecības līdz pat šai dienai, sapratu to, kā ir dzīvot ārzemēs, kur viss ir svešs, kļuvu daudz pārliecinātāka par sevi un sapratu to, ka tu pieņēmi pareizo lēmumu, kad nolēmi doties studiju mobilitātē. Spilgtu iespaidu bija ļoti daudz, bet laikam tas, kas palika atmiņā viss vairāk ir ekskursija uz Meteoru, šī vieta ir UNESCO pasaules mantojumu sarakstā. Bija ļoti jauki pavadīts laiks kopā ar studentiem no viss dažādākajām pasaules valstīm, vakarā sēdējām visi kopā un dalījāmies ar saviem iespaidiem par dzīvi Atēnās un kopumā daudz ko interesantu. Padomi, kurus es sniegtu studentiem, kuri vēlās doties Erasmus+ studiju mobilitātē ir galvenais nebaidīties un neatlikt šo lielisko iespēju uz –‘’’pēctam, gan jau kaut kad citreiz’’, jo ja tu aizbrauksi vienreiz noteikti gribēsi braukt vēl un vēl, būtu lietderīgi arī laicīgi sākt plānot savu budžetu un, ja ir iespējams atlikt naudu līdzi ņemšanai, jo par sliktu tas nenāks, kā arī laicīgi sākt meklēt dzīvokli, tas var sagādāt problēmas, ņemot vērā, ka atrast nav viegli un cenas ir augstākas nekā mums ierasts.

Iesaku arī obligāti noformēt veselības apdrošināšanu, dzīvē gadās visādi. Kopumā es no visas sirds iesaku piedalīties Erasmus+ studiju mobilitātē, tas būs jūsu dzīves posms kuru jūs nekad neaizmirsīsies, jūs iegūsiet pieredzi, jaunus draugus, fantastikas emocijas un atmiņas, es noteikti iesaku katram piedalīties un izbaudīt šo neaizmirstamo dzīves posmu!



Aleksandra Jeņičeka
Mobilitātes valsts:
Vācija
Uzņemošā augstskola: Ostbayerische Technische Hochschule Regensburg
Studiju programma: Veselības vadība
Mobilitātes perioda ilgums: 1 semestris


Pirms vairākiem gadiem uzsākot studijas, jau tad dzirdēju pozitīvas studentu atsaukmes par mobilitates pieredzi. Vienmēr likas interesanti piedalīties apmaiņas projektā, bet nebija drosme un iespējas, jo paralēli mācībām arī strādāju un biju attiecībās. Šoreiz, 2023. gadā, pieņemu lēmumu ka mēģināšu un mans sapnis piepildījās: es devos studēt uz Vāciju, Regensburgu.

Rēgensburga ir vēsturiski bagāta pilsēta, kuras vecpilsētas daļa ir atzīta par UNESCO pasaules mantojumu. Sakumā pārdzīvoju par to, kā virzīsies dokumentu noformēšanas process, ceļošana, iekārtošānās jaunā dzīvesvietā un citi organizatorieskie jautājumi. Bet visas norādes par procesa virzību no nosūtošās RISEBA un uzņemošās OTH augstskolām bija skaidras, koordinātori arī vienmēr bija pretīmnākoši un atsaucīgi, tāpēc process noritēja veiksmīgi. Studentu kopmītnes bija burvīgas. Ka arī augstskolas ēkā studentiem bija pieejami: sportaklubi, baseins, tenisa korti, bibliotēkas, kafeinīcas, atpūtas istabas, kinoteātris, bezmaksas dzeramais ūdens,, kā arī bezmaksas transports pilsētā. Vācijā es izmantoju iespēju un mācījos vācu valodu, savukārt ar pārējiem studentiem komunicēju angļu valodā – šādi uzlabojot arī angļu valodas zināšanas. Atrodoties starptautiskā vidē iepazinos ar cilvēkiem no vairākām valstīm. Bija interesanti uzzināt par citu valstu kultūru un tradīcijām. Esmu pateicīga projektam, arī par to, ka atradu jaunus draugus. Ļoti gaidu, kad tiksimies un viņi atbrauks ciemos, tad arī man būs iespēja ārvalstu studentiem prezentēt Latvijas kultūras bagātību un paradīt skaistākās vietas, par kurām iepriekš tiku tikai stāstījusi.

Ļoti iesaku izmantot iespēju visiem augstskolas studentiem un doties Erasmus+ studiju apmaiņas programmā. Tā ir droša un bagāta pieredze, patīkamas atmiņas, kas būs paliekošas uz visu mūžu.


Jeļizaveta Kosenko
Mobilitātes valsts:
Grieķija
Uzņemošā augstskola: Athens University of Economics and Business
Studiju programma: Sabiedrisko attiecību un reklāmas menedžements
Mobilitātes perioda ilgums: 1 semestris

Par Erasmus+ programmu uzzināju, pateicoties saviem draugiem un kursabiedriem, kuriem iepriekš bija pieredze dalībā Erasmus+ apmaiņas programmā. Pēc viņu spilgtajiem stāstiem arī es vēlējos piedalīties šajā apmaiņas programmā, un nolēmu pieteikties.

Vispirms izpētīju Riseba mājaslapā sniegto informāciju par šo apmaiņas programmu, pēc tam aizpildīju dalības anketu un ar mani sazinājās Erasmus+ apmaiņas programmas kuratore no manas augstskolas Latvijā. Sākotnēji mana prioritāte bija doties pieredzes apmaiņā uz Kipru, taču lielā gribētāju skaita dēļ to nevarēju izdarīt un manas augstskolas Erasmus+ koordinators ieteica doties uz Grieķiju, Atēnām. Es piekritu, un pēc tam mani dokumenti nekavējoties tika nosūtīti Atēnu Ekonomikas un biznesa universitātei. Uzņemošā universitāte ar mani sazinājās ļoti ātri. Man nebija nekādu problēmu ar komunikāciju gan nosūtošajā, gan saņēmējā augstskolā. Abas universitātes operatīvi atbildēja uz e-pastiem Erasmus+ programmas laikā un pēc tās.

Pirmkārt, galvenais ieguvums, kas iegūts, pateicoties Erasmus+ projektam, ir mana angļu valodas līmeņa paaugstināšanās, un personīgi mans neatkarības līmenis ir palielinājies, un es uz daudzām lietām sāku skatīties no pavisam citas perspektīvas. Atēnu Ekonomikas un biznesa universitātē ieguvu patiešām ļoti vērtīgas zināšanas, kas noteikti man noderēs turpmākajā profesionālajā darbībā. Man bija svarīgi iepazīties ar Grieķijā aktīvi izmantotajiem reklāmas paņēmieniem, jo ​​vēlāk, strādājot Latvijā, varu tos izmantot. Man arī bija interesanti uzzināt, kādas izglītības metodes tiek izmantotas citās valstīs.

Savu Erasmus+ pieredzi vērtēju kā labāko laiku manā dzīvē. Pateicoties šai pieredzei, es iemīlējos Grieķijā, grieķu kultūrā, ieguvu daudz draugu šajā valstī un arī draugus visā pasaulē, redzēju daudzas jaunas skaistas vietas, ieguvu profesionālas zināšanas savā studiju jomā un kopumā iemācījos novērtēt iespējas, kas man ir dotas dzīvē. Šajā laikā Grieķija un Atēnas kļuva par manām otrajām mājām, un es pat domāju tur iegūt maģistra grādu.

Pirmkārt, vēlos dot padomu visiem studentiem, kuriem ir iespēja doties studēt Erasmus+ apmaiņas programmas ietvaros – izmantojiet šo iespēju, jo iegūsiet neaizmirstamu pieredzi un daudz neticamu emociju. Iesaku arī meklēt mājokli laicīgi, jo sākām meklēt mājokli pārāk vēlu un saskarāmies ar vairākām problēmām. Jums vajadzētu arī izpētīt rajonus, lai izvēlētos mājokli, un palasīt par tās valsts īpašībām, uz kuru ceļojat. Noteikti iegādājieties veselības apdrošināšanas karti un izpētiet, kuras slimnīcas atrodas pilsētā, kurā dodaties mācīties kā apmaiņas students, jo apstākļi un situācijas var būt neparedzamas. Attiecībā uz dokumentiem, kas nepieciešami dalībai programmā, iesaku visu sagatavot ļoti rūpīgi un laicīgi, lai turpmāk nerastos problēmas.


Erasmus+ (European Region Action Scheme for the Mobility of University Students) ir viena no populārākajām studentu un mācībspēku mūžizglītības apmaiņas programmām, kas veicina augstskolu attīstību vienotā Eiropas Savienības (ES) augstākās izglītības telpā.

Tā ir iespēja profesionālās un augstākās izglītības personālam, audzēkņiem un studentiem iegūt pieredzi ārvalstīs, dodoties uz kādu no Erasmus+ programmas valstīm, augstākajā izglītībā, vai arī uz kādu no Erasmus+ partnervalstīm.

Mācību spēkiem ir iespēja dalīties pieredzē kādā no partneraugstskolām, savukārt studentiem ir iespēja gūt starptautisku pieredzi un jaunas zināšanas.

Erasmus+ programmā piedalās 28 ES dalībvalstis, 4 Eiropas Brīvās tirdzniecības asociācijas un Eiropas Ekonomiskās zonas valstis (Islande, Lihtenšteina, Norvēģija, Šveice), kā arī Turcija.

Programma sekmē ne tikai mācīšanos un izpratni par uzņemošo valsti, bet arī veicina kopības izjūtu starp studentiem no dažādām valstīm. Erasmus+ pieredze tiek uzskatīta kā laiks mācībām, kā arī iespēja socializēties.

Par Erasmus+ programmu
Erasmus+ politikas deklarācija

Kārtība, kādā programma tiek realizēta augstskolā RISEBA

Dalībai Erasmus+ programmā var pretendēt jebkurš RISEBA pilna laika students, tajā skaitā ārvalstu pilsoņi, kas RISEBA augstskolā pabeiguši vismaz vienu studiju gadu. Studentiem ir iespēja izvēlēties doties apmaiņas studijās kādā no partneraugstskolām, atkarībā no studiju programmas.

Pieteikšanās studiju apmaiņas programmai notiek divas reizes gadā, attiecīgi rudenī uz studijām pavasara semestrī, un pavasarī uz studijām rudens semestrī. Students var pieteikties uz apmaiņas mobilitāti jebkurā no ārzemju universitātēm, kas piedalās Erasmus+ programmā un ir parakstījusi partnerības līgumu ar RISEBA.

Studējošie var piedalīties Erasmus+ programmas studiju mobilitātē vairākas reizes, nepārsniedzot 12 mēnešus katrā studiju līmenī (bakalaura, maģistra, doktora). Minimālais studiju mobilitātes ilgums Erasmus+ programmas ietvaros ir trīs mēneši.

Studiju periods ārzemēs tiek akadēmiski atzīts.

Erasmus+ studenta harta

Pieteikšanās kritēriji

RISEBA students var pieteikties dalībai Erasmus+ programmā tikai tad, ja atbilstoši nolikumam ir pilna laika 2. vai 3. kursa bakalaura izglītības programmu students, maģistrantūras 1. kursa students vai doktorantūras students.

Lai studenta dalība Erasmus+ studiju apmaiņā tiktu izvērtēta, studentam jāatbilst šiem kritērijiem:

  • Nokārtotas  visas akadēmiskās un finansiālās saistības.
  • Vidējā atzīme – vismaz 7.
  • Labas angļu valodas zināšanas atbilstoši uzņemošās partneraugstskolas prasībām

Lai pieteiktos dalībai Erasmus+ jāaizpilda pieteikuma anketa :

Pieteikuma anketa
Studiju līgums

OLS Valodu Tests

Eiropas Komisija sniedz iespēju Erasmus+ apmaiņas programmas dalībniekiem novērtēt savas valodu prasmes gan pirms, gan pēc apmaiņas perioda. Ieteicams veikt valodu testu un apsvērt arī bezmaksas pieejamos kursus, lai uzlabotu savas zināšanas un testa rezultātu. Šī testa mērķis ir, lai studenti varētu novērtēt savus valodu prasmju uzlabojumus apmaiņas laikā. Esošā tiešsaistes valodu atbalsta platfroma (OLS) un valodu testu sistēma pašlaik ir pazīstama kā EU Academy.


OLS testa rezultāts galvenokārt kalpo kā līdzeklis pašnovērtējumam jūsu valodu prasmēm un nevar tikt izmantots kā oficiāls valodu prasmju mērījums.

Getting Started for OLS Learners

Reģistrēšanās OLS sistēmā:

  • Valodu tests ir pieejams Eiropas Savienības mājas lapā.
Valodu tests
  • Sāciet, izveidojot EU ielogošanās datus.
Reģistrējies
  • Meklējiet “Placement test” atbilstoši jūsu apmaiņas valodai, piemēram, angļu valodas tests vai franču valodas tests.
  • Jūsu testa rezultāts ir pieejams jūsu personīgajā informācijas panelī, kad esat ielogojies sistēmā, un to var izgūt pēc nepieciešamības.

Partneraugstskolas

RISEBA ir noslēgusi divpusējos sadarbības līgumus Erasmus+ mūžizglītības programmas ietvaros  ar vairāk kā 130 partneraugstskolām Erasmus+ programmas valstīs un partnervalstīs.

Studentiem ir tiesības izvēlēties trīs sev interesējošās augstskolas, atkarībā no studiju programmas un iekļaut tās pieteikuma anketā. 

Partneraugstskolas

Mācību maksa un stipendija

Mācību maksa par studijām partneraugstskolā nav jāmaksā. Tomēr studentiem ir pienākums turpināt maksāt RISEBA studiju maksu.

Visiem studentiem tiek piešķirta ES stipendija un Latvijas budžeta līdzfinansējums daļējai uzturēšanās izdevumu segšanai.

Erasmus+ Studiju un prakses mobilitātes stipendijas likmes 2022./2023. un 2023./2024/ studiju gadam

Pēc atgriešanās no studijām ārvalstīs

Pēc atgriešanās no studijām ārvalstīs jāiesniedz šādi dokumenti:

  • Certificate of Attendance – partneraugstskolas koordinatora aizpildīts, parakstīts un apzīmogots.
  • Learning Agreement – visu trīs pušu (studenta, uzņemošās un nosūtošās augstskolas koordinatoru) parakstīts un apzīmogots.
  • Erasmus+ pieredzes stāsts – studenta rakstīts ar pievienotām bildēm nosūtāms pa e-pastu.
  • Transcript of records – izsniedz partneraugstskola pēc apmaiņas studiju perioda.

Lai mobilitāte tiktu pieņemta, informācijai visos dokumentos ir jāsakrīt. Īpaša uzmanība ir jāpievērš, lai studiju mobilitātes datumi visur sakristu, kā arī, lai kredītpunktu skaits mācību līgumā (Learning Agreement) saskanētu ar sekmju izrakstu (Transcript of records).

Ārējo sakaru nodaļa aicina studentus piedalīties dažādās augstskolas aktivitātēs, jo īpaši starptautiskajos pasākumos, lai palielinātu savas izredzes uz stipendiju apmaiņas programmai.

Erasmus+ mobilitātes kopsavilkums (Fact sheet)

Dubultgrāda programma sniedz iespēju studentiem, noteiktu laiku studējot RISEBA un kādā no tās sadarbības augstskolām, iegūt divus diplomus.

RISEBA students var pieteikties dalībai Dubultgrāda programmā vienu vai divas reizes studiju gadā atkarībā no studiju programmas. Atlase dalībai Dubultgrāda programmā notiek rudenī un pavasarī vienā konkursā ar  Erasmus+ programmas interesentiem.

Dubultgrāda apmaiņa tiek piedāvāta sekojošo programmu studentiem:

Bakalaura programmas:

Maģistra programmas:

Pieteikšanās kritēriji

RISEBA students var pieteikties dalībai Dubultgrāda programmā, tikai tad, ja attiecīgi ir vienas no iepriekš minēto studiju programmu studentiem un RISEBA augstskolā pabeidzis vismaz vienu studiju gadu.

Lai studenta dalība Dubultgrāda programmā tiku izvērtēta, studentam jāatbilst sekojošiem kritērijiem:

  • Dalība Dubultgrāda programmā saskaņota ar programmas direktoru RISEBA.
  • Nokārtotas visas akadēmiskās un finansiālās saistības.
  • Vidējā atzīme – vismaz 7.
  • Labas angļu valodas zināšanas atbilstoši uzņemošās partneraugstskolas prasībām.

Lai pieteiktos dalībai dubultgrāda programmā, jāaizpilda pieteikuma anketa:

Pieteikuma anketa

Jāņem vērā, ka atsevišķās programmās var būt papildu prasības no programmu direktoru puses.

Partneraugstskolas

Bakalaura programmas:

Maģistra programmas:

Izmaksas

Mācību maksa par studijām partneraugstskolā nav jāmaksā. Tomēr studentiem ir pienākums turpināt maksāt RISEBA studiju maksu.

Pēc atgriešanās no studijām ārvalstīs jāiesniedz šādi dokumenti:

  • Certificate of Attendance – partneraugstskolas koordinatora aizpildīts, parakstīts un apzīmogots.
  • Learning Agreement – visu trīs pušu (studenta, uzņemošās un nosūtošās augstskolas koordinatoru) parakstīts un apzīmogots.
  • Dubultgrāda apmaiņas pieredzes stāsts – rakstīts brīvā formā ar pievienotām bildēm, nosūtāms pa e-pastu.
  • Transcript of records – izsniedz partneraugstskola pēc apmaiņas studiju perioda.

Lai Dubultgrāda apmaiņa tiktu pieņemta, informācijai visos dokumentos ir jāsakrīt. Īpaša uzmanība ir jāpievērš, lai studiju apmaiņas datumi visur sakristu, kā arī lai kredītpunktu skaits mācību līgumā (Learning Agreement) sakristu ar sekmju izrakstu (Transcript of records).

Erasmus+ atbalsta praksi (stažēšanos, darba praksi utt.) ārzemēs studentiem, kas jau ir reģistrēti programmas valsts augstākās izglītības iestādē bakalaura līmeņa studiju programmā, maģistrantūrā vai doktorantūrā. Šo izdevību var izmantot arī jaunieši, kas nesen absolvējuši augstskolu.

Piedaloties Erasmus+ ārzemju praksē, jūs ne tikai uzlabosiet komunikācijas iemaņas, svešvalodas zināšanas un starpkultūru saskares spējas, bet arī iegūsiet izpratni par uzņēmējdarbību un prasmes, ko augstu vērtē darba devēji.

Erasmus+ praksi var arī apvienot ar studiju periodu ārzemēs.

Ilgums

Prakse ārzemēs drīkst būt ne īsāka par 2 mēnešiem un ne garāka par 12 mēnešiem.

Jūs varat doties Erasmus+ apmaiņā uz ārzemēm vairākas reizes – gan kā students, gan kā praktikants, taču kopējais ārzemēs pavadītais laiks (ieskaitot studiju periodus ārzemēs) nedrīkst pārsniegt 12 mēnešus vienā studiju ciklā (bakalaura, maģistratūras, doktorantūras).

Praksi ārzemēs varat iziet arī tad, ja nesen kā absolvējāt RISEBA augstskolu. Tādā gadījumā praksei jānotiek gada laikā pēc diploma iegūšanas, un jums tai jāpiesakās, kamēr vēl esat reģistrēts kā students augstākās izglītības iestādē.

Nosacījumi

Šī iespēja ir pieejama visiem RISEBA studentiem.

Praksei jābūt atbilstošai jūsu studiju programmai un turpmākajiem karjeras mērķiem, kā arī parasti, iekļautai jūsu studiju programmā.

Praksi jūs varat iziet jebkurā Erasmus+ programmas valsts organizācijā (izņemot ES iestādes, struktūras un aģentūras).

Praksi var iziet jebkurā laikā, kas netraucē studijām (vasaras prakses, pēc studiju prakse).

Pirms došanās praksē

  • Jāatrod uzņēmums vai organizācija, kurā jūs vēlētos iziet praksi.
  • Jāsaņem parakstīta un apzīmogota Acceptance letter, no uzņēmuma vai organizācijas, kurā plānojat iziesiet praksi.
  • Jums jānoslēdz Traineeship Learning agreement, ko parakstījušas visas trīs puses (jūs, uzņēmums vai organizācija un RISEBA Erasmus+ koordinatore).

Pieteikšanās atvērta visu gadu.

Lai pieteiktos, jāaizpilda pieteikuma forma

Pieteikuma forma

Jūsu pieteikums tiks izskatīts un apstiprināts 2 nedēļu laikā.

Pēc ārzemju prakses noslēguma

Pēc ārzemju prakses noslēguma jāiesniedz sekojoši dokumenti:

  • Certificate of Attendance – aizpildīts, paraksts un apzīmogots no uzņēmuma vai organizācijas puses.
  • Learning agreement – visu trīs pušu (jūsu, uzņēmuma vai organizācijas un RISEBA Erasmus+ koordinatores) parakstīts un apzīmogots.
  • Traineeship Certificate – uzņēmuma vai organizācijas aizpildīts, parakstīts un apzīmogots.
  • Prakses pieredzes stāsts – rakstīts brīvā formā ar pievienotiem attēliem, jānosūta uz e-pastu.

Anna Grēta Pilsuma
Starptautisko apmaiņas projektu vadītāja
Adrese
314, Meža iela 3
Laima Žagare
Erasmus+ un dubultgrādu projektu vadītāja
Adrese
314, Meža iela 3

    Sazinies ar mums

    To top