Jaunumi

sadaļai jaunumi_0.jpgRISEBA Radošais biznesa inkubators izsludina pieteikšanos 5. sezonai!

Ja Tu esi RISEBA students vai absolvents*, Tev ir IDEJA un Tu vēlies uzsākt radošo industriju biznesu, attīstīt savu radošo projektu vai pierādīt sevi sociālajā uzņēmējdarbībā jau studiju laikā, tad piesakies RISEBA Radošā biznesa inkubatora jaunajai sezonai.

Pieteikumus pieņemam līdz š.g. 15. septembrim.

Neaizmirsti sagatavot:

  1. Skaidru idejas aprakstu;
  2. Argumentus savas idejas realizēšanas nepieciešamībai;
  3. Informāciju par to, kāda veida atbalstu Tu sagaidi no inkubatora.

Pieteikuma anketas meklē:

Latviešu valodā: https://goo.gl/AQJhve

Krievu valodā: https://goo.gl/5bv8Rb

Angļu valodā: https://goo.gl/E4ZMs2

*Komandu var pieteikt arī citu augstskolu studenti, ja komandā darbojas vismaz viens RISEBA students vai absolvents.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

RISEBA RADOŠAIS BIZNESA INKUBATORS UZSĀK JAUNU SADARBĪBU AR “RIGA TECH PARK"

logo_Riga_tech_park.pngBiznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas "RISEBA" Radošajam biznesa inkubatoram (RBI) tā darbības piektajā sezonā pievienojas jauns sadarbības partneris — Riga Tech Park. Trīs aktīvākās RISEBA Radošā biznesa inkubatora komandas gūs iespēju darboties Riga Tech Park koprades telpās.

„Sadarbība ar Riga Tech Park paplašinās mūsu inkubatora komandu iespēju loku. Protams, tas kalpos arī kā papildu motivācija studentiem, jo tikai trīs aktīvākās komandas gūs iespēju darboties Riga Tech Park  piedāvātajās darba telpās, sniedzot komandām iespēju netraucēti un profesionāli darboties pašiem savā vidē,” komentē RISEBA Radošā biznesa inkubatora vadītāja Iveta Cīrule.

Riga Tech Park ir tehnoloģiju un radošais centrs un infrastruktūras platforma, kas savieno biznesu, jaunuzņēmumus, inovācijas, talantus un investorus. Šeit, koprades telpās Cēsu ielā 15, komandas varēs darboties pēc tam, kad būs noslēgusies piektā RISEBA RBI sezona, 2018. gada 16. maijā. Sezonas izlaidumā plānots izziņot trīs komandas, kuras ar savu darbību, attieksmi un ieguldījumu būs pierādījušas, ka ir uz rezultātu orientēti un nopietni jaunuzņēmēji, tādējādi saņemot iespēju turpmāko sešu mēnešu garumā darboties Riga Tech Park telpās.

“Esmu gandarīts par sadarbības vienošanos ar RISEBA Radošo biznesa inkubatoru un to, ka varam piedāvāt vēl vienu jēgpilnu atbalsta risinājumu jaunajiem uzņēmējiem Latvijā. Manā iecerē Riga Tech Park tuvāko mēnešu laikā sevi pierādīs ne tikai kā lielākā galvaspilsētas koprades telpa, bet izveidosies par spēcīgu atbalsta punktu jaunuzņēmumu komūnai. Mēs jau šobrīd darbojamies, lai spētu piedāvāt jaudīgu pasākumu un mentoringa programmu tuvākajam pusgadam un apliecinātu Rīgu kā spēcīgāko Baltijas jaunuzņēmumu starta punktu,” skaidro Riga Tech Park valdes loceklis, jaunuzņēmuma Rention valdes priekšsēdētājs Aleksandrs Zelinskis.

RISEBA Radošais biznesa inkubators darbojas kopš 2013. gada ar mērķi sniegt RISEBA studentiem iespēju attīstīt savas biznesa, radošās un sociālās uzņēmējdarbības idejas.

RISEBA Radošais biznesa inkubators uzsāk jaunu sadarbību ar "Projektu banku"

RISEBA Radošais biznesa inkubators uzsāks piekto sezonu ar jaunu sadarbības partneri “Projektu banku”. Ar šīs interaktīvās platformas palīdzību “RISEBA Radošā biznesa inkubatora” sadaļā inkubatora komandām būs iespēja iesniegt projektus, lai piesaistītu sabiedrības finansējumu un īstenotu savas idejas.

“Inkubatora piekto sezonu uzsāksim ar patīkamu papildinājumu inkubatora iespēju klāstā. Sadarbība ar “Projektu banku” mūsu inkubatora komandām sniegs plašākas iespējas to biznesa ideju vai projektu realizēšanai,” komentē RISEBA Radošā biznesa inkubatora vadītāja Iveta Cīrule.

Lai pretendētu uz finansējuma vākšanu ar Radošā inkubatora atbalstu, ir jākļūst par RISEBA Radošā biznesa inkubatora biedru. Par inkubatora biedriem var kļūt RISEBA studenti vai absolventi, kā arī komandu varēs veidot citu augstskolu studenti, ja šajā komandā būs vismaz viens RISEBA students vai absolvents. “Iesniedzot projektu mūsu platformā, iesniedzējam sniegsim atbalstu ne tikai juridiskos un grāmatvedības jautājumos, bet arī palīdzēsim reģistrēt uzņēmumu, ja būs tāda nepieciešamība,” piebilst inkubatora vadītāja.

Ko nevar viens, to var vairāki - šis ir kolektīvās finansēšanas platformas Projektubanka.lv sauklis. Esam gandarīti par sadarbības uzsākšanu ar RISEBA Radošo biznesa inkubatoru, lai jaunajiem uzņēmējiem palīdzētu noformulēt savu biznesa koncepciju, prezentēt to, piesaistīt ieguldītājus un pārdot pirmos produktus,” tā jauno sadarbību komentē  interaktīvās platformas Projektubanka.lv vadītājs Māris Cīrulis.

Visi projekta iesniegšanas nosacījumi atrodami vietnes www.projektubanka.lv partneru sadaļā “RISEBA Radošais biznesa inkubators”.

RISEBA Radošais biznesa inkubators darbojas kopš 2013. gada ar mērķi dāvāt RISEBA studentiem iespēju attīstīt savas biznesa, radošās un sociālās uzņēmējdarbības idejas. Šobrīd ir izsludināts konkurss, lai pieteiktos Radošajā biznesa inkubatorā, pieteikumu veidlapas meklējamas:

Latviešu valodā

Krievu valodā

Angļu valodā

Uzņemot visas desmit pretendentu komandas, tiek veiksmīgi uzsākta RISEBA Radošā biznesa inkubatora 5. sezona

28. septembrī norisinājās RISEBA Radošā biznesa inkubatora 5. sezonas kandidātu biznesa ideju aizstāvēšanas konkurss. Žūrijas komisijas sastāvu veidoja Igors Graurs - RISEBA Attīstības prorektors un komisijas priekšsēdētājs, Ilmārs Kreituss – RISEBA prorektors studiju darbā, Iveta Cīrule – RISEBA Radošā biznesa inkubatora vadītāja, Ilona Beizītere – Saeimas Analītiskā dienesta pētniece, Jānis Prūsis – Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta Projektu vadības pārvaldes Investīciju nodaļas vadītājs, Laura Očagova – LIAA Biznesa inkubatora departamenta vadītāja, Aiga Kalbjonoka – biedrības „Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkls” izpilddirektore un mūsu galvenā sadarbības partnera „Swedbank” pārstāvis Mārtiņš Pudņiks.

DSC_0070_0.jpgJauniešu biznesa idejas bija dažnedažādas – no konditorejas izstrādājumiem un kafejnīcām, līdz pat reāliem prototipiem un pakalpojumiem tādās jomās kā izglītība, tirdzniecība, pasākumu organizēšana, elektronika un apģērbu ražošana.

Pēc žūrijas komisijas apspriedes tika nolemts, ka visas desmit komandas tiek uzņemtas inkubatorā. Komisijas priekšsēdētājs Igors Graurs atzina, ka ir „patīkami pārsteigts par jauniešu kreativitāti un motivāciju,” piebilstot, ka „šis ir gadījums, kad nav neviena zaudētāja, ir tikai uzvarētāji.” RISEBA Radošā biznesa inkubatora vadītāja Iveta Cīrule uzreiz pēc komisijas apspriedes komentē, ka dažām komandām jau skaidri redz, kāds būtu to piemērotākais koučs un mentors.

Visi inkubatora esošie un bijušie biedri, tāpat kā jebkurš cits interesents tiek aicināts apmeklēt Radošā biznesa inkubatora atklāšanas vieslekciju, 4. oktobrī, kurā RISEBA absolvente Alina Dolmate pastāstīs, kāpēc jaunuzņēmumam nepieciešama zīmola stratēģija.

Visiem biedriem tiks piešķirta atbalsta komanda – biznesa koučs un mentors, ar kuriem jaunās komandas varēs iepazīties jau 4. oktobrī, inkubatora telpās, uzreiz pēc vieslekcijas.

RISEBA Radošais biznesa inkubators jaunajiem biedriem novēl izturību, neizsīkstošu degsmi darboties, tvert visas iespējas, ko jums piedāvā inkubators un, protams, rezultātā – veiksmīgu un plaukstošu biznesu.

RISEBA Radošā biznesa inkubatora 5. sezonas atklāšanā sanāk kopā jaunie biedri, atbalsta komanda un absolvente Alina Dolmate

DSC_0079.JPGRadošā biznesa inkubatora oficiālā atklāšana iesākās ar RISEBA absolventes Alinas Dolmates vieslekciju par jaunuzņēmumu zīmolu stratēģijām. Uzreiz pēc vieslekcijas visas desmit inkubatora komandas iepazinās ar saviem mentoriem un izlozēja biznesa koučus.

Vieslekcijas laikā Alina uzsvēra trīs galvenās lietas par produktu virzīšanu tirgū:

  1. Cilvēki nepērk to, ko tu dari. Viņi pērk to, kāpēc tu to dari.
  2. Izprotiet savu klientu! Varonis ir nevis tavs produkts, bet gan tavs klients.
  3. Nav iespējams izpatikt visiem. Tavs produkts nekad neapmierinās visu cilvēku vajadzības. Domāt, ka viss der visam, jau ir izgāšanās.

Citējot precīziem Alīnas vārdiem: „It’s not about the product, but about the way you are thinking. In order to stand out, you have to enhance your way of thinking.”DSC_0149.JPG

Vieslekcijas izskaņā Radošā biznesa inkubatora vadītāja Iveta Cīrule,RISEBA Attīstības prorektors Igors Graurs unRISEBA prorektors studiju darbā Ilmārs Kreituss aicināja jaunās inkubatora komandas izlozēt savus biznesa koučus un iepazīties ar sev piešķirtajiem mentoriem.

 

2017./2018. gada sezonas atbalsta komandas sastāvs ir sekojošs:

Mentori:

Māris Cīrulis, Kolektīvās finansēšanas platformas ProjektuBanka.lv vadītājs

Ilona Beizītere, Saeimas Analītiskā dienesta pētniece 

Aleksandrs Zelinskis, RISEBA BI padomnieks

Sniedze Sainsa, Signa Baltic valdes locekle, Workshop Academy dibinātāja

Jānis Prūsis, Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta Investīciju nodaļas vadītājs

Kouči:

Rita Sprindžuka, Integrālais koučs (Integral coaching Canada).

Jolanta Jansone,  personāla vadītāja uzņēmumam SIA Eco Baltia grupa.

Dace Andersone, koučs, komandu koučs, vizuālais fasilitators 

Jeva Karabeško, biznesa komandu koučs, uzņēmēja, pasniedzēja

No sirds pateicamies visiem, kas ieradās uz atklāšanu un padarīja šo vakaru īpašāku. Paldies Alinai par pirmajiem padomiem jaunajiem uzņēmējiem. Paldies koučiem un mentoriem par nenovērtējamo atbalstu. Un, protams, paldies komandām, kas gatavas attīstīties tieši pie mums.

Lai visiem ražīgs gads!

 

Sadarbības partneri

Accreditations

EPAS
IQA
IZM.png