Sācies 25. jubilejas gads

Dibināta 1992. gadā, septiņiem Latvijas uzņēmumiem apvienojot spēkus ar Mančesteras Vadības un tehnoloģiju koledžu (MANCAT), jau 25 gadus augstskola RISEBA piedāvā konkurētspējīgu izglītību un sagatavo augstākā līmeņa biznesa un radošo industriju speciālistus starptautiskai darba videi. 

 

Augstskolas RISEBA 25.dzimšanas dienas ietvaros 19. oktobrī RISEBA Arhitektūras un mediju centrā H2O 6  notika starptautiskā konference “Best Practices in Management Education”. Konference tika rīkota ERASMUS+ stratēģisko partneru projekta “Lead4Skills” ietvaros, kas apvieno 8 organizācijas no  12 valstīm. Projekta mērķis ir veicināt mūsdienu tirgus vajadzībām atbilstošas menedžmenta izglītības pasniegšanu augstākās izglītības ietvaros. Noslēgumā konferences dalībniekiem bija iespēja noskatīties “RISEBA Repertory theatre” iestudēto Artūra Kopita lugu “Because He Can”, kuras režisors ir audiovizuālās mediju mākslas studiju programmas radošais direktors Aigars Ceplītis.

 

Piektdien, 20.oktobrī, notika svinīgā Senāta sēde, kurā rektore atskatījās uz 25 gadu laikā paveikto. Svinīgās ceremonijas laikā tika piešķirts goda profesora “Honoris Causa” tituls, kuru saņēma CEEMAN prezidente Danica Purg un Latvijā ievērojamais arhitekts Andris Kronbergs.

 

Danica Purg goda profesora titulu “Honoris Causa” saņēma par uzņēmējdarbības un vadības izglītības attīstību Centrāleiropā, Austrumeiropā un citās dinamiskā attīstībā esošās sabiedrībās, ieviešot augstus izglītības standartus; par atbildīgas vadības veicināšanu un radošu pieeju izglītībai. Tieši viņas inovatīvā ideja par mākslu līderībā iedvesmoja augstskolu RISEBA pamatot savu stratēģisko attīstību uz biznesa un mākslas sinerģiju.

 

Andrim Kronbergam tika piešķirts Goda profesora tituls par ieguldījumu jaunas Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas “RISEBA” arhitektūras skolas izveidi Latvijā un ietekmi tās profesionālajā saturā.

 

RISEBA Goda profesora nosaukumu piešķir Senāts par īpašiem nopelniem zinātnē un/vai augstākās izglītības attīstībā,  ievērojamiem sasniegumiem mākslā un biznesa vadībā un  ievērojamu ieguldījumu RISEBA attīstībā. Starp RISEBA goda profesoriem ir doktors Ichaks Adizes, izcilais mūziķis Mihails Kaziņiks un profesors Džimijs Andersons.

 

Pasākuma laikā tika godināti arī 45 darbinieki, kuri augstskolā RISEBA strādā jau vairāk nekā 10, 15 un 20 gadus. Tika atklāta rektoru portretu galerija, kurā šobrīd ir profesora Roberta Muža gleznotie augstskolas RISEBA pirmo rektoru Aleksandra Ļebedeva un Borisa Kurova portreti. Tika parakstīts līgums ar jau 101.sadarbības augstskolu – IMISP (International Management Institute St.Petersburg) un saņemti daudz labi vārdi un vēlējumi no viesiem augstskolai tik īpašajā jubilejā.

 

Pēc pasākuma svinīgās daļas viesi piedalījās jaunās RISEBA Arhitektūras un mediju centra H2O 6 Aisteres zāles atklāšanas ceremonijā, kurā turpinājās jubilejas svinības.

 

Studenti un absolventi svētku noskaņās tiksies 14. decembrī Ziemassvētku ballē un Alumni salidojumā, kā arī godināsim šī – jubilejas gada labāko sniegumu nu jau par tradīciju kļuvušajā  „RISEBA Golden Awards 2017” ceremonijā.

 

Foto galerija

RISEBA 25

Akreditācijas

EPAS
IQA
IZM.png