Arhitektūras studenti ekskursijā Hanzas Peronā

Marta izskaņā RISEBA arhitektūras studenti kopā ar Arhitektūras un dizaina fakultātes dekānu, arhitektu Jāni Dripi devās ekskursijā uz jauno Hanzas Peronu, lai redzētu, kā noris Rīgas preču stacijas pārbūve par daudzfunkciju kultūras būvi dažādiem pasākumiem.

Projekta autora, arhitekta Reiņa Liepiņa pavadībā jaunieši iepazina un izzināja projekta plānošanas un īstenošanas procesu. Jaunieši varēja redzēt, kādi risinājumi pielietoti, lai, saglabājot ēkas vēsturisko substanci, pārveidotu to par mūsdienīgu pasākumu norises vietu, kā arī citus interesantus faktus, ar ko bija jāsaskaras ēkas arhitektiem.  

Rīgas preču stacijas pārbūve šobrīd tuvojas noslēgumam un savas durvis vērs 2019. gada vasarā. Ēka ir viena no nedaudzajām liecībām par bijušās Rīgas preču stacijas mērogu un infrastruktūru. Tā saglabājusies līdz mūsdienām gandrīz neskartā veidā - ar skaistām ķieģeļu sienām un koka sijām. Divi iestikloti stacijas peroni un vidū 1230 m2 liela zāle dažādu pasākumu rīkošanai. Būs arī atjaunots sliežu posms ar restorānvagonu un lokomotīvi vestibilā.

Profesionālā sadarbībā ar New Hanza City veidotāju "Pillar Rīgā".

Foto

02.04.2019.

Ekskursija Hanzas Peronā

Partners

Accreditations

epas
epas
IQA
IZM.png