Arhitektūras studenti gūst pieredzi gan Latvijā, gan ārvalstīs

RISEBA arhitektūras studenti jauno studiju gadu sāk, tiekoties ar arhitektūras nozares profesionāļiem Latvijā un viesojoties Strasbūrā, Francijā.

RISEBA 1. kursa arhitektūras studenti ievadnedēļas laikā ir tikušies ne tikai ar augstskolas darbiniekiem un citiem arhitektūras studentiem, bet arī ar vairākiem nozares profesionāļiem, kā Latvijas Arhitektu savienības prezidentu, arī Mežaparka estrādes rekonstrukcijas būvprojekta autoru Juri Pogu, Rīgas pilsētas arhitektu Gvido Princi, Latvijas Arhitektūras muzeja vadītāju Ilzi Martinsoni, Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas vadītājas vietnieci Katrīnu Kukaini un arhitekti, kurpju dizaineri Elīnu Dobeli. Paldies par uzņemšanu, dalīšanos pieredzē un iesaistīšanos sarunās!

Savukārt arhitektūras 3. kursa studentes Ksenia Sapega un Anete Binķe kopā ar pasniedzējiem Intu Menģeli un Dinu Suhanovu no 10. līdz 12. septembrim devās uz Strasbūru Francijā.

Brauciena dalībnieki viesojās Eiropas Parlamentā, kur bija iespēja ieskatīties, kā noris plenārsēdes, un uzzināt, kā darbojas Eiropas Savienības institūcijas un pārvalde, kā arī iespēja satikt Eiropas Parlamenta deputātu Arti Pabriku un uzdot viņam sev interesējošos jautājumus. Tāpat tika iepazīta Strasbūras vecpilsēta, apmeklējot arī vienu no ievērojamākajām gotikas stila celtnēm – Strasbūras katedrāli. Studentes un pasniedzēji apmeklēja arī Arhitektūras un dizaina fakultātes  viespasniedzēja, arhitekta Francisko Martinesa (Francisco Martinez) projektētās teātra ēkas būvlaukumu.

Studentes iespēju doties uz Strasbūru saņēma par teicamu darbu projektēšanas kursā, izstrādājot apmeklētāju centra projektu Kokneses novada Iršu ciemā kādreizējās baltvācu zemnieku kolonijas teritorijā. Braucienu nodrošināja un organizēja Eiropas Parlamenta deputāta Arta Pabrika birojs.

Nav šaubu, ka arī turpmākais studiju laiks būs iespaidiem un zināšanām bagāts. Lai jauniegūtā pieredze palīdz tuvoties augstiem mērķiem!

FOTO

13.09.2018.

RISEBA Arhitektūras studenti

Partners

Accreditations

epas
epas
IQA
IZM.png