Atklāta fotoizstāde “Latvijas Būvmāksla 100 gados”

16. novembrī tika atklāta vērienīgā ceļojošā fotoizstāde “Latvijas Būvmāksla 100 gados”, kas norit Latvijas 100 gadu jubilejas zīmē un iekļauta simtgades notikumu kalendārā. Tā būs atvērta apskatei RISEBA Arhitektūras un mediju centrā H2O 6 līdz 2019. gada 31. janvārim.

Izstādes saturu veido fotostāsti par Latvijas 100 gadu laikā nozīmīgu būvmākslas objektu arhitektūru, tapšanu, rekonstrukciju un restaurāciju, izsmeļoši kompilējot vēsturisko un mūsdienu informatīvo un  fotomateriālu. Konceptuālais izstādes saturs gadsimta griezumā pievērš uzmanību tādām svarīgām Latvijas vērtībām kā arhitektūra un būvmāksla, radošās un racionālās domas balanss, kas ir jebkuras valsts pastāvēšanas un attīstības pamatā.

Viens no izstādes mērķiem saistošā un plašiem sabiedrības slāņiem saprotamā veidā pievērst uzmanību augstvērtīgai arhitektūrai, kultūrvēsturiskām ēkām, iepazīstināt ar restaurācijas meistardarbiem, salīdzināt radošās inženierijas iespējas pirms 100 gadiem un mūsdienās, ļaut ielūkoties ēku un citu objektu tapšanas aizkulisēs – būvniecības procesā. Otrs mērķis – stiprināt sabiedrības sapratni par būvmākslas nemainīgo nozīmi pirms 100 gadiem un mūsdienās – kultūra un attīstība sasniedz tos reģionus, kur izbūvēti ceļi, kur uzbūvētas ēkas. Un Latvija var lepoties ar īpašām ēkām, tiltiem un ceļiem, lai arī šajā jomā ir vēl daudz darāmā. Taču pozitīvie piemēri ir iedvesmojoši.

Termins „būvmāksla” apzināti izvēlēts izstādes nosaukumam, atsaucoties uz būvniecības ziedu laikiem pirms vairāk kā 100 gadiem, kad tapa liela daļa Rīgas pilsētas īres namu un kad arhitekts un galvenais būvnieks bieži bija viena un tā pati persona. Būvmāksla ir plaši interpretējams jēdziens, arī mūsdienu ēku tapšanā izmantotās tehnoloģiskās inovācijas arhitektu ieceru realizācijai būtu cienīgas nest šo nosaukumu, liecinot par augstas kapacitātes radošās inženierijas intelektu.

Izstādē eksponētie objekti: VEF Kultūras pils pārbūve; jūgendstila pērle Pārdaugavā; viesnīcas “Rīga” pārbūve; gājēju un autoceļu tilti; hidrobūves un termināļi; ēkas Sparģeļu ielā rekonstrukcija; vērienīgās, modernās augstceltnes “Filozofu Rezidence”; lidosta “Rīga” rekonstrukcija; Rīgas muzeji – esošie un topošie; Marka Rotko mākslas centrs; strūklakas; TV tornis.

Izstādes organizatori biedrība “Building Design and Construction Council”, kuratores – Gunita Jansone, Agrita Lūse, www.buvniekupadome.lv

17.11.2018.

Fotoizstāde “Latvijas Būvmāksla 100 gados”
Fotoizstāde “Latvijas Būvmāksla 100 gados”
Fotoizstāde “Latvijas Būvmāksla 100 gados”

Partners

Accreditations

epas
epas
IQA
IZM.png