Iepazīstinām ar mūsu studentiem: Dāvids Aumeisters, bakalaura programmas "Biznesa psiholoģija" šā gada absolvents

Mani sauc Dāvids Aumeisters, 2021. gadā absolvēju studiju programmu Biznesa psiholoģija un tagad plānoju turpināt studēt vadības psiholoģiju un supervīziju maģistra līmenī.

Jau vidusskolā skaidri zināju, ka vēlos saistīt savu nākotni ar psiholoģiju, konsultēšanu vai darbu ar cilvēkiem un organizācijām ar īpašu uzsvaru uz problēmu risināšanu. Izvēloties augstākās izglītības studiju programmu, vispirms vēlējos studēt psiholoģiju tās vistīrākajā formā. Es vēl nebiju pieteicies studijām, kad mana labākā draudzene pastāstīja par Biznesa psiholoģijas programmu, kurā grasās studēt. Pēc neilgām pārdomām pieteicos studijām šajā programmā un pēc trim īsiem studiju gadiem varu atklāti teikt, ka šī bija tā programma, kura bija man vislabāk pieskaņota. Manuprāt, psiholoģija ir nepietiekami novērtēta, un studiju laikā iegūtās zināšanas palīdz saprast, kā “funkcionē” bizness un patērētāji no psiholoģijas skatpunkta.

Studiju programmu apguvu pilna laika klātienes formā, tātad lekcijas bija sakārtotas no pirmdienas līdz piektdienai. Gadījās, ka viena diena nedēļā bija brīva jeb bez lekcijām. Saturiski, programma ir piesātināta ar studiju kursiem par uzņēmējdarbību, ekonomiku, kreativitāti, ilgtspējību, patērētāju uzvedību, kultūras atšķirībām biznesa vidē un pat patopsiholoģiju. Parasti dienā bija vai nu divas vai četras lekcijas, retāk piecas. Katra lekcija aizņēma pusotru stundu, kas bija pietiekoši, lai apgūtu tēmu teorētiskos aspektus un patrenētos praktiski, lai nostiprinātu iegūtās zināšanas. Bija īpaši apsveicami un patīkami novērot, ka pasniedzēji centās izmantot radošu pieeju praktiskajiem uzdevumiem. Nereti tika piesaistīti arī vieslektori no dažādām organizācijām, kuri papildināja apgūstamo tēmu ar savu pieredzi. Ņemot vērā, ka pilna laika klātienes grupās studē neliels skaits studējošo, lekcijās atlika vairāk laika individuālai pieejai katram studējošajam, kā arī es izjutu lielāku vienotības izjūtu attiecībā pret kursa biedriem.

Runājot par nākotni, esmu nolēmis turpināt pa biznesa psiholoģijas ceļu un apgūt Vadības psiholoģiju un supervīziju maģistra programmā. Es jūtu, ka supervīzija būs izcils turpinājums Biznesa psiholoģijas studiju programmai. Ja pilnīgi atklāti, es pat neizskatīju nevienu citu augstskolu, jo neesmu pārliecināts, ka citās augstskolās sastaptos ar tikpat prasmīgiem un mūsdienīgiem pasniedzējiem kā RISEBA.

Topošajiem studentiem varētu būt svarīgi zināt, ka ir vērts ieklausīties tuvinieku ieteikumos par izglītības izvēli, taču vēl svarīgāk ir izvēlēties to studiju virzienu, kas šķiet saistošs tieši tev. Daudziem topošajiem studējošajiem noteicošais faktors ir studiju maksa. Lai arī šīs programmas studiju maksa ir augstāka par vidējo, tā patiešām atspoguļojas pakalpojuma kvalitātē un uz izglītības rēķina nevajadzētu ekonomēt.

Lai izdodas viss iecerētais!

  Dāvis  
Dāvis Aumeisters

Partners

Accreditations

epas
epas
IQA
IZM.png