Īsfilmu festivāls

No 19. līdz 20. oktobrim Rīgā, Arhitektūras un mediju centrā H2O 6 norisināsies Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas „RISEBA” un „Telia Latvija” rīkotais Jauno tehnoloģiju īsfilmu festivāls “Riga Digital Forum 18” (RDF), kurš ir pirmais šāda veida projekts Baltijā ar mērķi popularizēt jaunākās audiovizuālās kino tehnoloģijas. Pasākuma laikā tiks apbalvoti īsfilmu konkursa uzvarētāji 10 nominācijās, izrādīti tajā pieteiktie darbi, kā arī norisināsies dažādas aktivitātes: radošās darbnīcas, meistarklases, lekcijas un paneļdiskusijas. Tāpat festivālā būs izstādīti jaunākie dronu  modeļi un 360 grādu virtuālās realitātes (VR) video uzņemšanai un skatīšanai lietojamās ierīces.

Līdz ar jaunu tehnoloģiju rašanos un esošo pakāpenisku attīstīšanos audiovizuālā satura veidotājiem paveras plašākas iespējas iecerētā sižeta atainošanai un vēlamā rezultāta panākšanai; tradicionālo kinematogrāfijas robežu pārvarēšanai un aktuālo tendenču integrēšanai savā jaunradē. Nepieciešamas atbilstošas zināšanas, prasmes un pavisam svaiga, inovatīva pieeja sižeta radīšanai. Jaunāko tehnoloģiju iepazīšana un apguve ir svarīga ne vien jomas entuziastiem, bet arī profesionāļiem – dronu tehnoloģijām kļūstot aizvien pieejamākām, amatieru kino operatori ar attiecīgu pieredzi spēj iemūžināt tādus kadrus, kādus nav iespējams uzņemt pat nozares speciālistam, izmantojot vien kameru un to papildinošas ierīces. Tomēr tehnoloģiju attīstība nav saistāma tikai ar audiovizuālā satura veidotājiem, – arī skatītājiem top pieejami jauni veidi, kā skatīties un uztvert kino – VR tehnoloģijām kļūstot lētākām un kvalitatīvākām, teju ikviens var izvēlēties, no kādas perspektīvas raudzīties uz filmas saturu.

Šie un citi mūsdienu kinomākslas faktori tiks padziļināti klāstīti, apspriesti un līdz ar konkrētām ierīcēm būs praktiskā veidā iepazīstami festivālā notiekošajās aktivitātēs, kurās varēs iesaistīties ikviens RDF apmeklētājs. Pasākumā piedalīsies kā pašmāju, tā ārzemju kino eksperti, kuri ilustrēs aktuālo kinematogrāfijas tehnoloģiju pielietojuma un attīstības nianses gan no tehniskā, gan ekonomiskā, kā arī sižeta veidošanas viedokļa. Tāpat festivāla otrajā dienā apmeklētājus izklaidēs dronu sacensības, kas tiks organizētas sadarbībā ar “Drone Racing Latvia”.

Līdz 22. septembrim katram interesentam vēl ir iespēja pieteikt savu audiovizuālo darbu kādā no īsfilmu konkursa trīs kategorijām: 360 grādu VR, Dronu vai Atvērtajā kategorijā. Labākās īsfilmas autors saņems Grand Prix balvu 1000 eiro vērtībā savas turpmākās profesionālās darbības sekmēšanai. “Par RDF izvirzīto mērķu aktualitāti liecina ārkārtīgi lielā interese par dalību šī festivāla konkursā. Pēc dažām dienām beidzas filmu iesūtīšanas termiņš, taču jau uz šo brīdi dalībai konkursā ir iesniegti vairāk kā 1000 video darbu no visas pasaules,” stāsta Jānis Holšteins, Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas "RISEBA" Mediju un komunikācijas fakultātes dekāns.

Ar konkursa dalībnieku pieteiktajiem darbiem var iepazīties un par tiem nobalsot projekta mājaslapā: www.rdf.lv.

RDF ir publisks bezmaksas pasākums.

Papildu informācija:

Kaspars Eglītis
Riga Digital Forum
Projekta vadītājs
Mob. tālr. nr.: 294 841 31
E-pasts: [email protected]

 

 

 

Riga digital forum

Partners

Accreditations

EPAS
IQA
IZM.png