Latvijas Bankas vieslekcija “Ekonomika – zinātne vai māksla?”

Latvijas Bankas vieslekcija “Ekonomika – zinātne vai māksla? Par ekonomisko datu un pētījumu neviennozīmīgu interpretāciju.

Oļegs Krasnopjorovs, Latvijas Bankas Monetārās politikas pārvaldes Makroekonomikas analīzes daļas galvenais ekonomists. Runāsim par to, cik svarīga ekonomikā ir datu un pētījumu interpretācija. Pētniecībā bez matemātiskiem modeļiem neiztikt, bet tie nav pietiekami viennozīmīga secinājuma iegūšanai.

-Kad? 7.oktobrī plkst.15.30.

-Kur? RISEBA, Meža ielā 3, Victoria, 25.kabinetā

-Reģistrējies pasākumam šeit

Runāsim par to, cik svarīga ekonomikā ir datu un pētījumu interpretācija. Pētniecībā bez matemātiskiem modeļiem neiztikt, bet tie nav pietiekami viennozīmīga secinājuma iegūšanai. Vai jauniešu bezdarbs ir svarīga problēma, un kur šajā sakarā kļūdās Nobela prēmijas laureāts Džozefs Stiglics? Vai Latvijā tiešām vērojama ekonomistu un juristu pārprodukcija - ja jā, tad kāpēc tik daudz cilvēku turpina studēt sociālās zinātnes? Kāpēc vidējās algas statistika Latvijā nepatika Nobela prēmijas laureātam Polam Krugmenam? Kādas kļūdas tika atrastas ASV ekonomistu Karmenas Reinhartes un Keneta Rogova pētījumā par valsts parāda ietekmi uz ekonomikas izaugsmi? Un par kādiem zinātniskiem sasniegumiem ekonomikā var saņemt Nobela prēmiju?

Vieslekcija

Partners

Accreditations

epas
epas
IQA
IZM.png