Turpinās pieteikšanās starptautiskajai vasaras skolai “FestivaL’and 2.0”

Ja esi arhitektūras, ainavu arhitektūras un pilsētplānošanas, audiovizuālo mākslu, scenogrāfijas, dizaina, inženierzinātņu un citu līdzīgu jomu vecāko klašu skolēns vai students un neesi izlēmis, kā pavadīt šo vasaru, būsi gaidīts Festivāla pilsētā!

No 2019. gada 25. jūlija līdz 2. augustam  RISEBA Arhitektūras un dizaina fakultāte sadarbībā ar Valmieras vasaras teātra festivālu (VVTF) jau otro gadu organizē starptautisko vasaras skolu "FestivaL'and 2.0" Valmierā.

Vasaras skola plānota kā darbnīcas un meistarklases, kur dalībnieki nozares profesionāļu vadībā darbosies pie ideju izstrādes, koncepcijas ģenerēšanas, projektēšanas un ideju realizācijas, lai uzbūvētu teātra festivāla “pilsētu” atbilstoši VVTF tēmai, kas šogad ir: bērni un ģimenes – dzīvā pilsēta.

VVTF attīstās kā pilsētvides laboratorija, identificējot vietas, kas kļūst par īslaicīgām skatuvēm teātra izrādīšanai, un paplašinot ikviena pilsētas lietotāja pieredzi. Vasaras skola veltīta idejai par mūsdienīgu pagaidu arhitektūru un labiekārtojuma elementiem kā katalizatoru sākotnēji nemanāmiem, bet nozīmīgiem pārmaiņu procesiem pilsētvidē.

Dalībnieki

Vasaras skolas paredzēta arhitektūras un pilsētplānošanas, būvniecības un inženierzinātņu, dizaina, audio vizuālo mākslu, scenogrāfijas un citu saistīto jomu bakalaura vai maģistra līmeņa studentiem no Latvijas un ārvalstīm.

Vasaras skolas dienas programmā aicināti piedalīties arī Latvijas vidusskolu pēdējo klašu skolnieki un profesionālo vidusskolu audzēkņi.

Dalībniekiem nepieciešams vismaz vidējais angļu valodas zināšanu līmenis.

Pasniedzēji

Vasaras skolas darbnīcas un meistarklases vadīs arhitektūras, plānošanas, ainavu arhitektūras un scenogrāfijas jomu profesionāļi: arhitekts Kārlis Melzobs, scenogrāfs un būvgaldnieks Rūdolfs Bekičs (Austrija/Latvija), scenogrāfs un režisors Reinis Suhanovs, arhitekte Dina Suhanova.

Pieteikšanās

Pieteikšanās līdz 5. jūlijam.

Piesakoties jāaizpilda elektroniskā pieteikuma anketa, jāiesniedz motivācijas vēstule un pēdējā radošā projekta fotogrāfija: https://forms.gle/o84B2Y4DSthzSMgP8
 
Dalības maksa Latvijas iedzīvotājiem: EUR 250
RISEBA studentiem: 200 EUR
Dalībnieku vietu skaits ierobežots!

Dalības maksā iekļautas naktsmītnes un ēdināšanas izmaksas, programmā ietvertie pasākumi, aktivitātes, meistarklases, lekcijas un visi nepieciešamie darba materiāli.

Vasaras skolas noslēgumā dalībniekiem tiks izsniegts sertifikāts kā apliecinājums par dalību un kredītpunktu (ECTS) saņemšanu – 3 ECTS.

Par Valmieru un vasaras teātra festivālu

Valmiera ir Vidzemes plānošanas reģiona lielākā pilsēta ar nepilniem 25 tūkst. iedzīvotāju un Latvijas kontekstā uzskatāma par attīstības pilsētu ar spēcīgām ražošanas sektora tradīcijām, vērā ņemamu kultūrvēsturisko mantojumu. Valmiera ir viena no vēsturiski senākajām Latvijas pilsētām – kādreizējā Hanzas pilsēta ar kara laikā izpostītu, tāpēc šobrīd iztrūkstošu vēsturisko centru.

VVTF Valmierā tiks rīkots jau ceturto reizi. Šogad tas norisināsies no 2. līdz 4. augustam un būs veltīts bērniem, jauniešiem un ģimenēm. Festivāla mērķis ilgtermiņā ir attīstīties par pilsētvides laboratoriju, identificējot vietas, kas uz festivāla laiku kļūst par skatuvēm teātrim un citām performancēm, un paplašināt ikviena apmeklētāja pieredzi. Pasākuma rīkotājiem nozīmīgi ierasto pilsētvidi tās iedzīvotājiem un viesiem parādīt citādu un atšķirīgi izmantojamu.

VVTF–Bērni radošais direktors: Jānis Znotiņš
Festivālu organizē Valmieras Drāmas teātris un Valmieras pašvaldība.

Partneri

Valmieras vasaras teātra festivāls: http://www.valmierasfestivals.lv/.
Vasaras skolu atbalsta Valmieras pilsētas pašvaldība: https://www.valmiera.lv/lv

Plašāka informācija par vasaras skolu mājas lapā: http://www.festivaland.org/
un Facebook: https://www.facebook.com/summerschool.festivaland/

Kontakti jautājumiem:

Dina Suhanova, [email protected]
Ieva Mačane, [email protected]

Vasaras skola “FestivaL’and”
Vasaras skola “FestivaL’and”
Vasaras skola “FestivaL’and”
Vasaras skola “FestivaL’and”

Partners

Accreditations

epas
epas
IQA
IZM.png