2019. GADA VASARĀ NOTIKA JAU OTRĀ AUGSTSKOLAS RISEBA VASARAS SKOLA ARHITEKTIEM – “FESTIVAL’AND 2.0”

Jau otro gadu RISEBA Arhitektūras un dizaina fakultāte sadarbībā ar Valmieras vasaras teātra festivālu (VVTF) organizēja īslaicīgās arhitektūras un pilsētvides plānošanas vasaras skolu "FestivaL’and 2.0". Arī šogad vasaras skola notika Valmierā, kur no 25. jūlija līdz 2. augustam vasaras skolas dalībnieki kopā ar dizaina jomu profesionāļiem – arhitektu Kārli Melzobu, scenogrāfu un būvgaldnieku Rūdolfu Bekiču, scenogrāfu un režisoru Reini Suhanovu un arhitekti, vasaras skolas projekta vadītāju Dinu Suhanovu – izstrādāja un realizēja idejas šī gada VVTF centram Vecpuišu parkā.

2019. gada vasaras skolas koncepcija – rotaļīga un dzīva pilsēta. Atbilstoši šī gada festivālam, kas veltīts bērnu izrādēm ar tēmu “dzīvā pilsēta”, tika izveidota pop-up pilsēta ar daudzfunkcionāliem vides objektiem un mainīgu scenogrāfiju ģimenēm un bērniem. Paralēli darbam pie festivāla pilsētas plānošanas un būvniecības, dalībnieki noklausījās vairākas lekcijas, piedalījās diskusijās par pilsētu piemērotību bērniem. Pirmajā nodarbību dienā klāt bija arī šī gada VVTF radošais direktors Jānis Znotiņš un Valmieras pilsētas arhitekte Zanda Lapsa.

Vasaras skolas laikā dalībnieki ieguva jaunas prasmes un pilnveidoja praktiskās iemaņas, lai mentoru vadībā 1:1 mērogā uzbūvētu vasaras teātra festivāla centru. Vasaras skolas mērķis bija ne tikai sniegt jaunas zināšanas un praktiskās iemaņas, bet arī padziļināt izpratni par dažādu dizaina risinājumu ietekmi uz pilsētvidi, veidojot visām paaudzēm draudzīgu pilsētu. Studenti uzzināja, kā strādāt ar konkrētu pasākuma programmu un noteiktu norises vietu, kā darboties komandās, kā vadīt dizaina izstrādes procesu. Ņemot vērā Latvijas vietējo specifiku, kā galvenie būvmateriāli tika izvēlēti koks un koksnes izstrādājumi. Dalībnieki iepazina arī Valmieras pilsētas vēsturi, viesojās Valmiermuižas alus darītavā un apmeklēja teātra izrādes VVTF ietvaros.

valmiera

Vasaras skolas rezultātā tika labiekārtota visām paaudzēm domāta publiskā ārtelpa, kas veicina mijiedarbību un radošumu. Festivāla pilsēta oficiāli tika atklāta 2. augustā, un no piektdienas pēcpusdienas līdz pat vēlai svētdienas naktij to apdzīvoja teātra festivāla viesi un valmierieši – galvenokārt paši lielākie pasākuma aktīvisti – bērni.

valmiera


Valmiera ir Vidzemes plānošanas reģiona lielākā pilsēta ar nepilniem 25 tūkst. iedzīvotāju un Latvijas kontekstā uzskatāma par attīstības pilsētu ar spēcīgām ražošanas sektora tradīcijām, vērā ņemamu kultūrvēsturisko mantojumu. Valmiera ir viena no vēsturiski senākajām Latvijas pilsētām – kādreizējā Hanzas pilsēta ar kara laikā izpostītu, tāpēc šobrīd iztrūkstošu vēsturisko centru. Valmieras vasaras teātra festivāls Valmierā tika rīkots jau ceturto gadu. VVTF attīstās kā pilsētvides laboratorija, identificējot vietas, kas uz festivāla laiku kļūst par skatuvēm teātrim un citām performancēm, un paplašina ikviena apmeklētāja pieredzi. Festivāla rīkotājiem nozīmīgi ierasto pilsētvidi tās iedzīvotājiem un viesiem parādīt citādu un atšķirīgi izmantojamu.
Vasaras skolu organizēja RISEBA Arhitektūras un dizaina fakultāte sadarbībā ar Valmieras vasaras teātra festivālu. Finansiālo atbalstu nodrošināja augstskola RISEBA, Valmieras pilsētas pašvaldība un Valsts Kultūrkapitāla fonds.
Sadarbības partneri – Valmiermuižas alus darītava, Valmieras drāmas teātris, kafejnīca “Tērbata”, kafejnīca "Bastions", PIKC "Valmieras tehnikums” u.c.


Festivāla centrs tapa sadarbībā ar “Byko-Lat" un “Delve2”.
Plašāka informācija par vasaras skolu mājas lapā un Facebook.
Valmieras vasaras teātra festivāls: http://www.valmierasfestivals.lv/

 

Vairāk attēlus meklē šeit

 

Valmiera

Partners

Accreditations

epas
epas
IQA
IZM.png