Augstskola RISEBA ir izstrādājusi palīdzības un atbalsta stratēģiju saviem ukraiņu studentiem

Augstskola RISEBA ir izstrādājusi palīdzības un atbalsta stratēģiju saviem ukraiņu studentiem – gan tiem, kas studē Latvijā, gan tie, kas uzturas Ukrainā. 

Tatjana Vasiljeva“Šajā laikā būtiskāk nekā jebkad agrāk ir panākt pretī tiem, kam ir nepieciešama palīdzība sakarā ar traģiskajiem notikumiem Ukrainā. Un šādu palīdzību mēs, augstskola RISEBA, esam gatavi sniegt mūsu ukraiņu studentiem un personālam un sadarbības partneriem – gan tiem, kas ir šeit, Latvijā, kopā ar mums, gan tiem, kas ir nemieru skartajā Ukrainā. Mēs darīsim visu, kas ir mūsu spēkos, lai jūs varētu pārvarēt šo pārbaudījumu pilno laiku.

Augstskola RISEBA vēlas uzsvērt, ka mūsu prioritāte ir veidot starptautisku studiju vidi. Lūgsim būt saprotošiem un atbalstošīem un ņemt vērā, ka nacionalitāte nenosaka cilvēka izvēles. Mēs savās domās esam kopā ar jums. Vēlamies uzsvērt, ka situācija Latvijā ir mierīga!”

Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas ”RISEBA”  rektore,
profesore, Dr.oec. Tatjana Vasiļjeva


Kā mēs varam palīdzēt

 • Ja uzturies Ukrainā, bet domā atgriezties Latvijā, mēs noteikti palīdzēsim ar visām migrācijas formalitātēm. Atgādinām, ka Ukrainas pilsoņi ar biometriskajām pasēm var ieceļot Latvijā bez vīzas. Konsulāro atbalstu turpina sniegt Latvijas vēstniecība, bet nu jau no Ļvovas – hostelis Sakura (pie pasta nodaļas, Nova Poshta No 17, Ševčenka 323 b / вулиця Шевченка, 323 б). Ja ir nepieciešama oficiāla vēstule/ielūgums no mūsu puses, lūdzu, informēj mūs.
 • Ja patlaban tev ir aktuāli atrast darbu Latvijā, lai varētu šeit dzīvot un mācīties, lūdzu, raksti uz e-pastu [email protected] Aijai Brūverei, RISEBA Karjeras izaugsmes un absolventu programmas vadītāja.
 • Ja tev ir nepieciešams psiholoģisks atbalsts, RISEBA absolventi mentori var palīdzēt ar ieteikumiem vai vienkārši būt labiem klausītājiem grūtos brīžos. Tikšanās ar mentoru notiktu tiešsaistē apmēram reizi mēnesī vai pēc nepieciešamības. Lai pieteiktos, raksti uz [email protected] ar norādi “Nepieciešams mentors”.

  Mūsu kontaktpersonas saziņai pēc palīdzības
 • Gaļina Zilgalve, RISEBA Ārējo sakaru nodaļas vadītāja, [email protected] 
 • Karinē Manučarjana, RISEBA Starptautisko studentu koordinatore, [email protected]
 • Tavs studiju programmas administrators

Cita noderīga informācija

 • Ja šobrīd atrodies Latvijā, lūdzu, seko līdzi aktuālajai informācijai no Ukrainas vēstniecības Rīgā:
 • Ir arī Telegram grupa ar brīvprātīgajiem no Latvijas, kuri organizē transportu no Ukrainas robežas uz Latviju. 
 • Nākamnedēļ valdība plāno pieņemt likumu, kas ļaus Ukrainas pilsoņiem strādāt viņu uzturēšanās laikā Latvijā. Pasākuma plāna uzņemšanas posmā tiek nodrošināta nakšņošana un ēdināšana viesnīcās, viesu namos, mājsaimniecībās. Izmitināšanas koordinēšanā tiks iesaistītas pašvaldības un pašvaldību sadarbības teritoriju civilās aizsardzības komisijas. Neatliekamo medicīnisko palīdzību sniegs Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests, savukārt ambulatoro veselības aprūpi – Nacionālais veselības dienests un ārstniecības iestādes. Sociālo pakalpojumu sniegšana un bērnu ievietošana izglītības iestādēs paredzēta izmitināšanas posmā. Gadījumā, ja valsts spēja uzņemt un izmitināt masveida ieceļotājus no Ukrainas nav pietiekama, būs nepieciešama starptautiska palīdzība un atbalsts. Rīcības plānā ietvertos pasākumus saskaņos un nepieciešamības gadījumā papildu pasākumus noteiks Valsts civilā aizsardzība.
 • Svarīga informācija par Latvijas stipendijām Ukrainas studentiem: valdība paaugstina stipendiju kvotas Ukrainas studentiem. Informāciju skatīt ŠEIT. Pieteikšanās termiņš līdz 1. aprīlim (2022).

RISEBA Ukraine LV

RISEBA Ukraine LV

Partners

Accreditations

epas
epas
IQA
IZM.png