DIGITĀLO DARBU IZSTĀDE: DIGITĀLĀ FAUNA VOL.2

Aicinām aplūkot RISEBA profesionālās pilnveides programmas “Darbs ar programmu Illustrator CC” audzēkņu digitālo darbu izstādi “Digitālā fauna” VOL.2.

ESF projekta Nr. 8.4.1.0/16/I/001 "Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide" 6. kārtas ietvaros aicinām aplūkot RISEBA augstskolas profesionālās pilnveides programmas “Darbs ar programmu Illustrator CC”, ICC_2 un ICC_3 mācību grupas audzēkņu otro digitālo darbu izstādi, kas tapusi talantīgā un iedvesmojošā pasniedzēja Māra Strautmaļa vadībā. 

Galeriju skatīt šeit

Audzēkņu digitālajā izstādē ir aplūkojami dažādu līmeņu darbi. Pie katra attēla ir cipars, kurš simbolizē attiecīgi izmantoto darba tehniku un laika posmu, kad darbs ir ticis gatavots.

Cipars 1 – viens no pirmajiem patstāvīgajiem darbiem– uzdevums bija izveidot ikonas un baneri WEBam,
pielāgojot izmērus populārajiem sociālajiem tīkliem (brīvā tēma).
Cipars 2 - darbs tika izpildīts,  mācību sākumā, kad tika apgūts 20 – 30 % no mācību tēmām. Uzdevuma izpildei tika izmantota tikai līnija vai līnijas un no tām izveidoto objektu iekrāsošana. Galvenais uzdevums bija no parastām formām iemācīties veidot sarežģītus elementus, kopēja tēma – dzīvnieki. Patstāvīgā darba izpildes laiks – 5 akadēmiskās stundas.
Cipars 3 – patstāvīgs darbs ar tekstu - ieskats lettering stilā – izmantojot fontus, zīmētos elementus, gan populārus izteicienus 
Cipars 4 – patstāvīgs darbs, izmantojot funkciju Image Trace, pārveidojot Rastras grafikas
darbus (attēlu) par vektorgrafikas darbu. Uzraksti tika zīmēti ar roku (uz papīra) un pārveidoti
datorgrafikā.

Cipars 5 – mandala – darbs balstās uz rotācijas principiem un lielo uzmanības pakāpi. Daļa veidota
patstāvīgi – daļa ar pasniedzēja palīdzību.

Cipars 6 Dotais darbs tika izveidots diktējot katru darba soli, darbs izometrijā. Darbs veidots izmantojot
tīklu, kas izveidots no palīglīnijām (Guides). 

Cipars 7 – Darbi saistīti ar Freeform gradientiem - iespēju apvienot tekstūru ar vektora elementiem.

Cipars 8 – Personīga patterna izveide. Tika izmantotas dažādas iespējas, kas pieejamas programmā.

Cipars 9 – Darbs izmantojot otas programmā Adobe Illustrator. Darbā bija jāattēlo dzīvnieks, bet kreatīva
izpausme vienmēr pieļaujama.


Audzēkņu atsauksmes:

“Labākais kurss, ko pēdējā laikā esmu apmeklējusi. Katra centa vērts, arī ja nebūtu līdzfinansējuma. Pasniedzējs Māris Strautmalis ir lielisks!”
Maija Mackus
ICC_2 absolvente

“Lieliska iespēja attālināti apgūt teorētiskas un praktiskas zināšanas darbā ar Illustrator programmu. Ļoti interesanta, daudzpusīga programma. Īpašs paldies pasniedzējam Mārim Strautmalim, kurš saprotamā veidā izskaidroja un parādija programmas iespējas, grafiskā dizaina pamatus un dalījās ar savu pieredzi.”
Inga Kaminska 
ICC_3 absolvente

“Pateicos par kvalitatīvajām zināšanām, ko pasniedzējs Māris Strautmalis sniedza - mācību process bija ne tikai maksimāli izzinošs un radošs, bet arī aizraujošs! Īpaši novērtēju iespēju skatīt pasniedzēja darbības savā datorā izmantojot zoom platformu - attālinātās mācības šajā gadījumā ir labākās kādas bijušas. Izcili!”
Aija Kopeika
ICC_3 absolvente


“Kopš septembra katru nedēļu 4h apguvu Digitalo grafiku Adobe Ilustrator priekš iesācējiem. Izvēlējos apmācības, kas tika organizētas no RISEBA. Ko es varu pateikt - tas bija lieliski! Tik patīkami atgriezties mācību solā! Mūsu kompānija, kā mūs dēvēja, ICC3 - lieliska! Ja es biju vienīgā, kas vispār nedarbojas sfērā, kas ir tipogrāfija, mārketings, bukleti, maketēšana un likās, ka ne ko nesapratīšu, tad pasniedzēja pavadībā pamati ir ielikti! Paldies Mārim Strautmalim par jaunu apvāršņu atklāšanu! Vienozīmīgi lielisks kurss iesācējiem! Kā kursa biedri teica - labākie kursi, kur pēdējos gados ir nācis apmeklēt!”
Inese Zariņa
ICC_3 absolvente

“Paldies pasniedzējam par dalīšanos ar savām zināšanām. Pasniedzējs vadīja nodarbības saprotami, strukturizēti un dotie darbiņi, kas bija jāiemācās izstrādāt un jāizpilda bija interesanti un saturīgi. Paldies sirsnīgs! Noteikti iegūtās zināšanas likšu lietā savā profeisonālā darbībā. :)”
Laura Līdaka-Ambrazēviča
ICC_3 absolvente
“Esmu priecīga,ka izmantoju šo iespēju apgūt ko jaunu. Kopā ar lielisku pasniedzēju un patīkamu attieksmi no RISEBA puses bija viegli sasniegt mērķi. Paldies, par sniegtajām zināšanām un laipno attieksmi neskaidrajās situācijās.”
Asnāte Prokiraite
ICC_2 absolvente

“Ļoti priecājos, ka bija iespēja apmeklēt šos kursus, iemācījos patstāvīgi strādāt Adobe Illustrator programmā, kas noder gan darba, gan privātām vajadzībām. Paldies pasniedzējam Mārim Strautmalim par doto ieguldījumu mācību procesā, viņš ne tikai saprotami paskaidroja programmas nianses, bet arī sniedza papildu zināšanas kompozīcijā un dizaina mākslā.”
Līga Ūdre
ICC_3 absolvente

“Lielisks kurss un lielisks pasniedzējs! Iegūtas plašas zināšanas un spējas strādāt patstāvīgi Illustrator programmā.”
Sandra Strēle
ICC_2 absolvente

“Pasniedzējs ļoti labi paskaidro teorētisko daļu. Parāda, kā strādāt ar konkrēto funkciju. Vienmēr atkārto, ja students pajautā vēlreiz, kā konkrēti uzzīmēt digitālo elementu. Ieguvu labas zināšanas, kā sagatavot failus priekš drukāšanas un priekš interneta vides publikācijas.”
Ieva Ermuiža
ICC_2 absolvente

“Ļoti patika mācības. Ieguvu jaunas un vērtīgas zināšanas. Lekcijas saturs bija interesants un aizraujošs. Pasniedzējs Māris ļoti labi, saprotami pasniedza un vadīja mācības. Prieks bija piedalīties.”
Žanete Pirsko
ICC_2 absolvente

“Paldies par diezgan detalizētu iespēju apgūt Ilustrator CC programmu. Ļoti labs pasniedzējs, kas atbildēja uz visiem jautājumiem un visu sīki izskaidroja.”
Agnese Jaunzeme
ICC_2 absolvente

“Paldies par gūtajām zināšanām un pieredzi! Īpašs paldies pasniedzējam Mārim Strautmalim par patiesumu, iejūtību, atvērtību un profesionalitāti.”
Laura Kulakova
ICC_3 absolvente

“Bija ļoti noderīgi, un arī interesanti.”
Aiga Lūsiņa
ICC_2 absolvente

“Bija super interesanti!”
Elena Kazakova
ICC_2 absolvente

“Ļoti vērtīgi kursi, pasniedzējs Māris Strautmalis ir izcils pasniedzējs.”
Liene Mackus
ICC_3 absolvente

“Ļoti patika”
Inese Skulte
ICC_3 absolvente

“Viss patika”
Ksenija Monska
ICC_3 absolvente

“Viss super!”
Jānis Monskis
ICC_3 absolvents
 

Digitālā Fauna Vol 2

Partners

Accreditations

epas
epas
IQA
IZM.png