Dokumentālās filmas un izstādes “Izgaismot Latviju” izrādīšana

RISEBA Arhitektūras un mediju centrs H2O 6 laipni aicina visus interesentus uz bezmaksas dokumentālās filmas “Izgaismot Latviju” seansiem otrdien, 15. janvārī un trešdien, 16. jnavārī plkst. 14.00 un 18.00!

Ieeja pasākumā bez maksas.

Filma ir režisora, augstskolas RISEBA pasniedzēja Jāņa Rēdliha, producenta, RISEBA studiju programmas “Audiovizuālā mediju māksla” direktora Jāņa Holšteina un RISEBA studentu un mācībspēku veidots atskats uz trīs ar pusi gadus ilgajiem ekspedīciju gājieniem apkārt Latvijai, kas, piedaloties tūkstošiem Latvijas iedzīvotāju, norisinājās 43 pašvaldību teritorijās Latvijas pierobežā, un kulminēja ar 21. jūnijā notikušo Vislatvijas simtgades akciju “Izgaismo Latviju”. Akcijas laikā katrs valsts simtgadei par godu bija aicināts noiet vienu sirdskilometru paša izvēlētā vietā Latvijas pierobežā. Ekspedīciju gājienu rezultātā iezīmēts “1836 ceļš” – maršruts, kas ved apkārt mūsu valstij un ļauj iepazīt Latvijas krāšņo pierobežu.

Fonda “1836” organizētie un Imanta Ziedoņa muzeja atbalstītie gājieni un akcija “Izgaismo Latviju” iemūžināta fotogrāfijās, no kurām ar kuratores Velgas Vītolas palīdzību tapusi tematiska izstāde, kura kopā ar filmu 2019. gada sākumā sāk savu ceļu apkārt Latvijai un turpmāko gadu laikā tiks izrādīta Latvijas pierobežas novados.

 “”Izgaismot Latviju” ir veltījums Latvijai un tās iedzīvotājiem, un stāsta par “1836 ceļa” izzināšanas gājieniem un cilvēkiem, kas šai idejai veltīja savu laiku un degsmi. Par to, kāda ir Latvija, kādu to ceļā ieraudzīja daudzie gājienu dalībnieki. Šī filma ir unikāls mantojums nākamajām paaudzēm, kas apkopo to, kāda šo trīs gadu laikā bija Latvijas pierobeža, un stāsta par to, kādi esam bijuši mēs paši – Latvijas iedzīvotāji. Filma ir unikāla arī ar Imanta Ziedoņa muzeja iesaisti tās veidošanā. Lepojos, ka varam sevi dēvēt par pirmo muzeju Latvijā, kura aizgādnībā tapusi pilnmetrāžas dokumentāla filma un izstāde,” saka Imanta Ziedoņa muzeja Uzticības padomes pārstāve Žanete Grende.

Izstāde RISEBA Arhitektūras un mediju centrā būs atvērta apmeklētājiem līdz 20. janvārim.

Informāciju par filmas seansu laikiem varēs atrast Imanta Ziedoņa muzeja mājas lapā www.ziedonamuzejs.lv un Facebook lapā.

Izgaismo Latviju

Partners

Accreditations

epas
epas
IQA
IZM.png