Eiropas biznesa studijas – unikāla programma, kura ļauj iegūt starptautisku izglītību un pieredzi!

ebs_0.jpgStudēt Latvijā vai ārvalstīs? Vidusskolu absolventi un vecāki bieži uzdot šo jautājumu. RISEBA bakalaura studiju programma "Eiropas biznesa studijas" (EBS) piedāvā unikālu iespēju – studēt Latvijā un studiju laikā 1 – 1,5 gadus pavadot kādā no sadarbības valstīm – Francijā, Vācijā  vai Somijā, iegūt abu valstu diplomus. Šādu iespēju izmanto vairāki programmas studenti, un otrādi – katru gadu vismaz 10 studenti no Francijas paralēli saviem diplomiem iegūst arī RISEBA diplomus.
Studentiem, protams, ir pieejamas arī ERASMUS+ programmas piedāvātās iespējas viena semestra ietvaros studējot ārzemēs. Papildus ERASMUS+ apmaiņas programmām EBS studentiem ir iespējams strādāt praksē ārzemēs, tādējādi sperot pirmos reālos soļus pretim starptautiskai karjerai.

Studiju programma “Eiropas biznesa studijas” ir atzīta gan studentu, gan darba devēju vidū, no kuriem daudzi ir programmas absolventi. Šajā studiju programmā iegūto zināšanu un prasmju kvalitāti apliecina tas, ka vairums EBS absolventu strādā ārvalstīs, kā arī starptautiskos uzņēmumos Latvijā - finanšu institūcijās, mārketingā, piedevām liela daļa veiksmīgi uzsākuši savu biznesu. Programma ir veidota tā, lai studenti iegūtu vispusīgas zināšanas biznesa un vadības sfērā, kā arī padziļināti apgūtu angļu un franču valodas. Papildus tiek dota iespēja apgūt arī spāņu valodu. Pēc otrā studiju gada iespējams padziļināti apgūt kādu no četrām specializācijām – Uzņēmējdarbības vadība, Digitālas mārketings, Biznesa psiholoģija vai Jaunu uzņēmumu izaugsme.

ApmekleEiropasParlamentu.jpgIr grūti pielietot teoriju bez prakses – tieši šī iemesla dēļ studijas šajā programmā notiek angļu valodā. Programmas studenti var apgūt biznesa komunikāciju angļu valodā - programmā iekļauti LCCI (Londonas tirdzniecības un rūpniecības kameras) apmācību kursi, kā arī iespēja pēc otrā kursa nokārtot Kembridžas angļu valodas eksāmenu (BEC). Tas ir starptautisks eksāmens, kas, līdzīgi kā TOEFL vai IELTS tiek atzīts daudzās pasaules valstīs. Tiek apgūta arī franču valoda un iegūtās zināšanas tiek apliecinātas ar DFP (DIPLÔMES DE FRANÇAIS PROFESSIONNEL - profesionālās franču valodas diplomu).  2017. gadā 10 no 12 studentiem, kuri kārtoja šo eksāmenu, tas izdevās sekmīgi, iegūstot A2, B1 vai B2 līmeni. Akcents uz franču valodas apguvi un tās pielietojumu praksē nav nejauša izvēle – franču valoda ir viena no Eiropas Savienības oficiālajām valodām un darba valodām ES institūcijās, un tās zināšanas atvērs daudzas durvis tiem, kuri savu nākotni redz Briselē vai strādājot kādā no Eiropas Savienības institūcijām. Lai veiksmīgāk integrētos darba tirgū, pēc  otrā studiju gada EBS studenti vismaz vienu mēnesi dodas augstskolas apmaksātā praksē uz Franciju, kas ļauj praktizēt franču valodu ikdienā. Vismaz 10 studenti katru gadu izvēlās pavadīt vēl papildus divus mēnešus Francijā, strādājot uzņēmumos.

Tāpat RISEBA ir parakstījusi sadarbības līgumu ar Francijas institūtu Latvijā – kura ietvaros RISEBA studenti iegūst piekļuvi gan kultūras centra mediatēkai, gan digitālajai bibliotēkai “Culturethèque”. RISEBA studentiem var bez maksas apmeklēt centra publiskos pasākumus.

Programmas atbilstība darba devēju prasībām vietējā un starptautiskā mērogā, tās struktūra, iesaistītie mācībspēki un definētie mērķi ir ļāvuši tai saņemt prestižo EPAS akreditāciju, kuru piešķir European Foundation for Management Development (EFMD). RISEBA ir vienīgā augstskola Latvijā, kura var lepoties ar divām EPAS akreditācijām – otro saņēmusi maģistra studiju programma “Starptautiskais bizness.” Vairāk par EPAS akreditāciju vari lasīt šeit.

Ko par programmu saka absolventi un darba devēji?

IMG_4285_0.JPG

Arta Bērziņa, absolvente,

Latvijas pastāvīgā pārstāvniecība OECD un UNESCO Parīzē

"Droši varu apgalvot, ka Eiropas biznesa studijas nodrošina starptautisku un konkurētspējīgu izglītību pēc labākajiem Eiropas standartiem. Skatoties retrospektīvā, ļoti novērtēju cilvēcīgo attieksmi un personīgo pieeju no augsta līmeņa pasniedzējiem, kā arī daudzās starptautiskās iespējas, gan papildus kvalifikācijas, ko neesmu atradusi nevienā citā studiju programmā Latvijā. Pateicoties šai programmai, ieguvu gan LCCI, gan biznesa franču valodas sertifikātus, pabiju mēnesi Biarritz Francijā, semestri ERASMUS studijās Parīzē un gadu Kalmārā, Zviedrijā, kur ieguvu arī otru bakalaura grādu.

Absolvējot šo programmu, uzkrātās zināšanas un kvalifikācijas ļāva bez problēmām atrast praksi International Chamber of Commerce (ICC) un nu jau vairāk kā gadu man ir vienreizēja iespēja strādāt Latvijas pastāvīgajā pārstāvniecībā OECD un UNESCO Parīzē. Šī programma sniedz zināšanas, lai strādātu ne tikai privātajā sektorā, bet arī starptautiskajās organizācijās, jo paver skatījumu uz globālajiem procesiem un dod nepieciešamās prasmes, lai tajos piedalītos. Galvenais ir nebaidīties izmantot visas sniegtās iespējas un nopietni attiekties pret mācību procesu. Lai veicas!"

Valodu prakse Francijā

 Ar savu pieredzi par valodu praksi Francijā dalās programmas „Eiropas biznesa studijas”  studente Luīze Reuta.

  1. Kāda bija Jūsu aptuvenā dienas kārtībā Francijā?

Lekcijas norisinājās katru darba dienu no 9:00 - 12:00. Daļa no mūsu projekta skolā bija arī uzņēmumu apmeklēšana - tikām sadalīti grupās un iedots segments, piemēram, gastronomija, tūrisms, no kura  meklējām vietējo uzņēmumu, kuru izzināt vairāk detalizēti. Piemēram, mēs ar kursa biedru devāmies uz senu un iecienītu uzņēmumu Biarritz "Chocolateriereceived_10211524731131758_0.jpeg Henriet", kur uzzinājām daudz ko par ražošanu un to, kāpēc vieta ir iecienīta. Citi devās uz sērfošanas skolām, kuras ir lielā daudzumā un vispieprasītākās pilsētā.

Darba dienās cēlāmies samērā agri, lai dotos mazā pārgājienā caur Biarritz mazajām pilsētas ieliņām uz skolu. Pēc lekciju beigām, devāmies savās gaitās, lai iepazītos ar apkārtni, vietējiem, un izpildītu uzdotos darbus uz nākamajām dienām. Katru trešdienu pēc lekcijām tika organizētas kulturālas aktivitātes uz apkārt esošajām pilsētām un iespaidīgākajiem muzejiem. 

Brīvdienās paši plānojām savu laiku un aktivitātes - Biarritz apkārtnē ir daudz iespēju, kuras tikai jāmāk izmantot. Piemēram, var aizbraukt līdz Spānijai, doties sērfot, kāpt kalnos. 

  1. Kā variet raksturot dzīvošanas apstākļus?

Dzīvošana Victoria Surf residence bija lieliska pieredze visiem. Tā atradās tieši Biarritz labākaja rajonā, kur blakus ir Okeāns un daudz iespēju, kur pavadīt laiku pēc lekcijām - restorāni, kino, veikali, parki.  Pati rezidence ir aprīkota ar visu nepieciešamo, lai varētu dzīvot mēnesi bez raizēm un justies droši. 

  1. Kādi, Jūsuprāt, bija galvenie ieguvumi no brauciena?  

Galvenais ieguvums ir franču sarunvalodas padziļināta iemācīšanās un, protams, arī sertifikāts/diploms. Lekcijas norisinājās pie izciliem profesoriem, pie kuriem apguvām daudz. Bija arī nepieciešams izkāpt no savas komforta zonas, piemēram, cenšoties runāt franciski ar vietējiem un  intervējot vietējos uzņēmumus, kas bija aktivitātes lekciju ietvaros. Daudz ko iemācījāmies arī sadzīves jomā, mēnesi dzīvojot citā valstī.

  1. Kādi būtu priekšlikumi prakses uzlabošanai turpmākajos gados?

 Vienīgie uzlabojumi, kurus varētu ieteikt, ir mēģināt studentus vairāk informēt pirms to braukšanas. Piemēram, organizēt mazu satikšanos ar tiem kuri ir bijuši un tiem kuri vel dosies - tādā veidā samazinot uztraukumu un saprotot, cik lieliska pieredze būs viņiem priekšā un cik ļoti tas noderēs pēc atgriešanās. 

 

European Business Studies at RISEBA summed up in on word ​​​​​​


Vairāk ar programmu Pieteikties studijām

Eiropas biznesa studijas
Eiropas biznesa studijas
Eiropas biznesa studijas
Eiropas biznesa studijas
Eiropas biznesa studijas
Eiropas biznesa studijas
Eiropas biznesa studijas
Eiropas biznesa studijas

Partners

Accreditations

epas
epas
IQA
IZM.png