EIROPAS NARATOLOĢIJAS TĪKLA KONFERENCE

Klikšķini šeit un skaties konferenci tiešsaistē!

Konferences programma

Vairāk lasi konferences mājaslapā!

Augstskola RISEBA pirmo reizi Latvijā organizē konferenci par maldīgu naratīvu stratēģijām medijos, sociālajos medijos, kino un virtuālajā realitātē, kas tiek lietotas, lai destabilizētu un ietekmētu auditoriju kritisko domāšanu.

Šī gada 15. un 16. septembrī biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskola RISEBA rīko starptautisku, zinātnisko konferenci “‘Gaslight’ Narratives in Virtual Landscapes”. Tā vienlaikus ir arī sestā starptautiskā zinātniski pētnieciskā Narratoloģijas tīkla konference, kas šogad pirmo reizi notiks Latvijā.

Konferences galvenais  mērķis ir runāt par naratīvu attīstības tendencēm mūsdienu pasaulē, kas cieši saistītas ar immersīvo tehnoloģiju attīstību un to daudzveidību (t.sk. mākslīgo intelektu). Naratoloģijas eksperti uzsver, ka šobrīd vērojama izteikta tehnoloģiju un neuzticamu, paradoksālu un pat biedējošu naratīvu saplūšana, kas ievilina lasītāju un skatītāju auditorijas stāstos un manipulatīvi pasniegtos notikumu atspoguļojumos (ģeotelpiski un kognitīvi) ar mērķi izpludināt robežas starp to, kas ir reāls un kasvirtuāls.

Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas RISEBA bakalaura un maģistra studiju programmu radošais direktors, docents, un immersīvo naratīvu pētnieks Aigars Ceplītis uzsver: “Gaslight” narratīvs, atšķirībā no viltus ziņām vai propagandas žurnālistikas, ir efektīgs ar savu immobilitāti, proti, ja viltus ziņas ir informācijas sagrozījums, “gaslight” naratīvs nemaina faktu patiesumu, bet izkropļo kritiskas spējas šos faktus aprobēt. Pastāv bažas, ka jau pavisam drīz ‘gaslight’ naratīvi iznīcinās medijus tādā izpratnē, kā mēs tos redzam šobrīd.  Virtuālie un immersīvie mēdiji, kas arvien vairāk kļūst par komunikācijas ikdienas rīkiem, ir “gaslight” naratīvu ražīgāka platforma.”

Konferences dalībnieki – pētnieki, mediju pārstāvji un politikas eksperti – tiek aicināti runāt par maldinošiem naratīviem un propagandas tehnikām, kas šobrīd ir vērojamas dažādās mediju platformās un diskutēt par to, kā šīs tehnikas, saplūstot ar modernajām un virtuālajām tehnoloģijām un realitātēm, ietekmēs mediju, politisko, sociālo vidi un cilvēces nākotni turpmāk.

Konferences pirmā diena būs veltīta ievērojamāku naratoloģijas zinātnes pētnieku lekcijām, kā arī notiks mediju ekspertu diskusija par dažādu naratīvu ietekmi uz mūsdienu masu mediju un sociālo mediju dienas kārtību.

Konferencē piedalīsies un ar lekcijām uzstāsies vadošie eksperti:

  • Dr. Hertmuts Koenitzs (Dr. Hartmut Koenitz), kurš šobrīd raksta grāmatu “Understanding Interactive Digital Narratives” (Izprotot interaktīvus digitālos naratīvus), viņš ir autors vairāk nekā 50 akadēmiskajām publikācijām un Association for Research in Digital Interactive Narratives (Interaktīvu digitālo naratīvu izpētes asociācija) prezidents.
  • Dr. Ellena Pērlmane (Dr. Ellen Pearlman), pētniece, mediju māksliniece, kritiķe, kuratore, rakstniece. Viņa arī radījusi pasaulē pirmo interaktīvo smadzeņu viļņu operu 360 grādu teātrī “Noor: A Brain Opera”.
  • Tobins Ašers (Tobin Asher) ir virtuālās realitātes satura radītājs, režisors, rakstnieks, komponists. Kopš 2016. gada viņš vada virtuālās realitātes radītos produktus un projektus Stanfordas Universitātes Virtuālā cilvēka interakcijas laboratorijā (Virtual Human Interaction Lab). Kopā ar komandu Ašers pēta virtuālās realitātes un augmentētās realitātes psiholoģiskos un uzvedību izmainošos efektus.

Konference “‘Gaslight’ Narratives in Virtual Landscapes” notiks tiešsaistē interaktīvā pasākumu platformā Spatial.Chat.

Augstskola RISEBA konferenci organizē sadarbībā ar Eiropas Naratoloģijas Tīklu (European Narratology Network) (ENN, http://www.narratology.net).

OFICIĀLAIS INFORMATĪVAIS PARTNERIS: TVNET

ENN6

Partners

Accreditations

epas
epas
IQA
IZM.png