Ekoloģija studenta dzīvē: laiks ne vien domāt, bet arī rīkoties!

Natālija Judina

Autore: Natālija Judina,

RISEBA studente

 

Mūsdienās ir diezgan stilīgi rūpēties par vidi, visur izmantot vārdu "eko", un daudzi domā, ka ar to jau ir pietiekami, lai veicinātu eko domāšanu. Vai tā ir?

Ekoloģija ir zinātne par dzīvo organismu mijiedarbību savā starpā un ar apkārtējo vidi (tā mums vēsta internets), bet vienkāršiem vārdiem – tās ir rūpes par apkārtējo vidi un visu līdzās esošo.

Vides stāvoklis ir atkarīgs no katra cilvēka. Ikviens uz planētas katru dienu var veikt vienkāršas darbības, kas palīdzēs uzlabot vidi. Piemēram, jūs varat nodot makulatūru un samazināt ūdens patēriņu, ietaupīt enerģiju un izmest atkritumus atkritumu tvertnē, audzēt augus un izmantot atkārtoti lietojamas lietas.

Iestāšanos universitātē var uztvert ne tikai kā jaunu studiju posmu, bet arī kā iepēju apgūt jaunas zināšanas par ekoloģiju, iegūt domubiedrus un izstrādāt pareizo rīcības plānu, lai nekaitētu videi. Studenta vecums ir īstais laiks apzināties, ka stilīgāk ir izmantot riteni, nevis braukāt ar taksometru, ka stilīgāk ir nēsāt līdzi savu personīgo termokrūzi, nevis pēc katras nopirktā dzēriena pudeles prātot, kur to izmest. Lai gan jāatzīst, studējot universitātē, sākumā ir grūti paralēli domāt par eko dzīvi, ja galvā ir domas par kursa darbu un praksi.

Diemžēl ne visi, kurus interesē ekoloģija, ir gatavi kaut ko reāli mainīt savā ierastajā dzīvesveidā, piemēram, samazināt patēriņu vai tērēt vairāk naudas videi draudzīgiem produktiem…

Kļūsti uzņēmīgāks – pievienojies RISEBA Eko padomes komandai jau šodien un esi informēts un, galvenais, ieinteresēts par videi draudzīgām tēmām, piemēram, par pārvietošanos ar riteni, par pareizu ēšanu un citām lietām.

Ja vēlies pievienoties padomei vai ja tev ir kādi jautājumi par šo tēmu, lūdzu, raksti Valērijai – [email protected]!

  eko  
eko

Partners

Accreditations

epas
epas
IQA
IZM.png