Erasmus+ dienasgrāmata: Kārļa un Kristera pirmā nedēļa Itālijā

Pirmo nedēļu Brešas universitātē Itālijā aizvadījuši RISEBA Biznesa psiholoģijas studenti Kārlis un Kristers, kuri Erasmus+ programmas ietvaros tur aizvadīs šo mācību gadu. Kādi ir viņu pirmie iespaidi?

Ilgi gaidītā iespēja

Kārlis Eduards Štamers un Kristers Rudzeišs ir RISEBA bakalaura programmas Biznesa psiholoģija 2. kursa studenti. Abi iepazinās RISEBA studiju laikā un nu ir kļuvuši par labākajiem draugiem. Jau vasarā puiši zināja, ka rudenī viņiem būs iespēja braukt uz Brešu Itālijā Erasmus+ studentu apmaiņas ietvaros, un šo brīdi viņi ļoti gaidīja.

"Kad izvēlējos studēt RISEBA, man būtiski bija tas, ka te piedāvā plašas Erasmus+ iespējas," stāsta Kārlis. "Man šī jau ir trešā reize, kad Erasmus+ ietvaros studēju ārpus Latvijas. Iepriekš mācījos tehnikumā, tāpēc Erasmus reizēs Spānijā un Francijā studēju profesionālās skolā un paralēli strādāju. Tas krietni atšķiras no šā brīža akadēmiskajām studijām Brešas universitātē. Šoreiz pašiem ir jāizvēlas studiju priekšmeti, un mums tas ir īpaši grūts uzdevums, jo daudzi priekšmeti šeit notiek tikai itāliešu valodā."

Foto: Kārlis (pa labi) un Kristers ceļā no Latvijas uz Itāliju.

1

Pārbaudījums ar mājokli

Kārļa studiju biedrs Kristers atzīst, ka viņam šī ir pirmā Erasmus+ pieredze. "Pārbaudījumu ir daudz, bet grūtības bija un ir tā vērtas, lai pacīnītos, jo es taču tagad esmu Itālijā, Brešā!" priekā dalās Rudzeišs.

Par līdz šim lielāko ar šo studiju braucienu saistīto pārbaudījumu RISEBA studenti uzskata mājokļa atrašanu. "Esot Latvijā, vēl neuzsākām dzīvesvietas meklēšanu, jo valodas dēļ nevarējām īsti sazināties ar itāļiem," stāsta Kārlis. "Arī tad, kad jau bijām Brešā, gāja grūti, jo itāļi angliski runā nelabprāt, daudzi pat nezina šo valodu vai baidās tajā runāt. Mūs jau brīdināja, ka bez itāliešu valodas dzīvokli atrast būs grūti. Vairākas dienas mums nācās dzīvot viesnīcās un Airbnb dzīvokļos, kas bija dārgs prieks, jau esam iztērējuši vairāk naudas nekā plānojām. Bet…nu beidzot dzīvokli atradām – tas ir kopmītnes dzīvoklis, kurā dzīvos arī citi studenti, taču uz šo brīdi bez mums dzīvoklī vēl neviens nav ievācies."

Foto: Kārļa un Kristera pirmā diena Brešas universitātē. 

2

Skaisti un karstasinīgi

Kārļa un Kristera šā brīža mājvieta Breša ir pilsēta Itālijā Lombardijas reģionā, Alpu pakājē, stundas braucienā no Milānas, Brešā bāzējas arī pazīstamais futbola klubs "Brescia Calcio". Latviešu puiši ir sajūsmā ne tikai par Brešu, bet arī par tuvumā esošajām pilsētām un reģioniem. "Protams, Itālija ir ļoti skaista valsts, tāda ir arī itāliešu kultūra un mentalitāte," secina Kārlis. "Esmu bijis Venēcijā un varu salīdzināt, ka turienes itāļi atšķiras no šī reģiona itāļiem. Visi gan nav vienādi. Bet nu viennozīmīgi – tā ir karstasinīga, bet arī ļoti saprotoša un cieņpilna tauta."

Foto: RISEBA studenti īpaši priecājas par iespaidiem pie Gardas ezera. 

3

Par RISEBA studentu Kārļa un Kristera gaitām Itālijā varēsiet uzzināt mūsu turpmākajos stāstos.

Tikmēr atgādinām, ka vēl līdz 23. septembrim ir iespēja pieteikties Erasmus+ un dubultgrāda studijām šā studiju gada pavasara semestrī – vairāk lasi šeit.

Foto: RISEBA partneraugstskola Brešas universitāte Kārļa un Kristera acīm.

4

5

Erasmus+

Partners

Accreditations

epas
epas
IQA
IZM.png