Erasmus+ iespējas – joprojām plašas un pieejamas

erasmus

Covid-19 ierobežojumu laikā studenti bieži jautā – vai Erasmus+ joprojām darbojas? Jā! Ne vien darbojas, bet arī papildina savas iespējas ar virtuālo un kombinēto mobilitāti.

Kas ir Erasmus+

Tā ir studentu apmaiņas programma  lieliska iespēja studēt vai doties praksē uz ārvalstīm un saņemt Erasmus+ stipendiju ceļa un dzīvošanas izmaksu segšanai. Tā ir iespēja iegūt starptautisku pieredzi, iepazīt dažādas kultūras, uzlabot valodu zināšanas, kā arī nodibināt jaunus kontaktus un iegūt draugus. RISEBA šobrīd ir vairāk nekā 140 partneraugstskolu visā pasaulē.

Mobilitāšu iespējas

Covid-19 pandēmijas laikā arī Erasmus+ programma ir paplašinājusi savas iespējas, piemēram, virtuālās vai kombinētās mobilitātes.

Virtuālā mobilitāte paredz, ka studentiem ir iespēja izvēlēties kādu no RISEBA partneraugstskolām un studēt attālinātā jeb online režīmā ar iespēju arī visus gala pārbaudījumus kārtot attālināti. Par virtuālo mobilitāti students nesaņem Erasmus+ stipendiju.

Kombinētās mobilitātes gadījumā studentam ir iespēja uzsākt mobilitāti virtuāli jeb attālināti, taču brīdī, kad partneraugstskolā atsākas mācības klātienē, doties uz partnervalsti un piedalīties fiziskā mobilitātē un saņemt par šo periodu Erasmus+ stipendiju.

Arī prakses mobilitātēm darbojas gan virtuālās, gan kombinētās mobilitātes.

Noteikumi

Viena studiju cikla (bakalaura, maģistra, doktorantūras) ietvaros students var izmantot 12 mēnešu periodu Erasmus+ apmaiņas programmai. Students pats izvēlas, vai tā būs tikai studiju vai prakses mobilitāte vai kombinētas mobilitātes.

Doties Erasmus+ apmaiņas programmā var jebkurš pilna vai nepilna laika students, kurš ir pabeidzis vismaz vienu studiju gadu (bakalauru programmā) vai vienu semestri (maģistra programmā). Studiju un prakses mobilitātes periods ir no 2 līdz 12 mēnešiem.

Atlases kritēriji:

  • nokārtotas visas akadēmiskās un finansiālās saistības;
  • vidējā atzīme – vismaz 7;
  • labas angļu valodas zināšanas.

Kā pieteikties?

  • Jāpiedalās RISEBA izsludinātā konkursā.
  • Jāiesniedz nepieciešamie dokumenti.
  • Jāaizpilda pieteikuma anketa.
  • Jāiesniedz motivācijas vēstule.

 

Kā kļūt par "draugu" Erasmus studentiem Latvijā?

Klikšķini šeit uz izlasi!

 

Vairāk par Erasmus+ programmu var uzzināt Valsts izglītības attīstības aģentūras mājaslapas sadaļā Erasmus+ un programmas mājaslapāLai saņemtu papildu informāciju par Erasmus+ programmu augstskolā RISEBA, sazinies ar Erasmus+ un dubultgrāda projektu vadītāju Laimu, kuras kontaktinformācija atrodama zemāk.

 

Erasmus+

Partners

Accreditations

epas
epas
IQA
IZM.png