Iepazīstinām ar mūsu studentiem: Laura Dauginoviča, "Eiropas biznesa studiju" 2. kurss

Laura

Autore: Laura Dauginoviča, "Eiropas biznesa studijas" 2. kursa studente

Vai es kādreiz domāju, ka varētu studēt biznesu? Nē. Vai es kādreiz domāju, ka spētu studēt tikai angļu valodā visus 4 augstskolas gadus? Arī nē. Bet te es esmu, un nevarētu būt vēl priecīgāka par savu izvēli, ko toreiz izdarīju.

RISEBA ir mans veiksmes stāsts. Kad absolvēju vidusskolu, nezināju, uz kuru pusi doties, apsvēru domu studēt literatūru, varbūt mēģināt kļūt par tulku un pilnveidot mīlestību pret valodām vai tomēr doties vēstures virzienā, apsvēru arī domu, ka varētu studēt par skolotāju, taču tad RISEBA atrada mani. Pavisam nejauši tālajā 2019. gadā pēc prioritāšu saraksta norādīšanas, kur vēlos studēt, ieklikšķināju lodziņā palūkot iespējas par studijām angļu valodā. Diemžēl eksāmena rezultāti angļu valodā, beidzot vidusskolu, nebija tie spīdošākie, vienmēr gribas labāk, bet, lai kvalificētos programmai, pietika. Toreiz lasīju programmas aprakstu "Biznesa vadība". Kas ir tas? Divus gadus esmu augstskolas subsidētā budžeta vietā, savu ikdienu bez angļu valodas komunikācijas vairs nespēju iztēloties un nevaru sagaidīt, kas mani sagaida pēc skolas absolvēšanas.

Eiropas biznesa studijas (EBS) – mana programma, mans lauciņš, kurā diendienā sastrādājos ne tikai ar vietējiem studentiem no Latvijas, bet arī ar studentiem no visas pasaules, piemēram, Uzbekistānas, Ukrainas, Indijas, Pakistānas u.c. Nevar nepieminēt arī Erasmus+ studentus, kuri ierodas no Čehijas, Vācijas, Francijas, Itālijas, un viņi bieži parādās mūsu lekcijās, un tad mūsu vide paliek vēl raibāka, par ko es arī ļoti priecājos. Tā ir internacionāla vide, kurā mēs mācāmies sastrādāties komandā, pieņemt otra cilvēka un vēl trīs citu studiju biedru kultūru, uzskatus, ieklausīties viens otra viedoklī, neuzspiest savu un atrast vēl zelta vidusceļu kopīgiem projektiem, grupu darbiem un prezentācijām. Un galu galā mēs visi kopā mācāmies saprasties visiem svešā valodā, kad katrs nākam no citas valsts. Tas ir bezgala interesanti un vērtīgi, jo iegūstam arī jaunus draugus un kontaktus visā pasaulē. EBS programma ir vienreizēja arī ar to, ka mūsu programma paredz to, ka mēs mācāmies franču valodu, kas man kā cilvēkam, kuram patīk mācīties jaunas valodas, likās gan kā liels bonuss, gan kā izaicinājums. Man ir izdevies studijas apvienot ar jaunas valodas apgūšanu, kas bija mans mērķis jau pēc vidusskolas. 

Augstskolā RISEBA es piepildu savus sapņus, tā ir mana sapņu skola – moderna, inovatīva, ar daudzām iespējām. Esmu ne tikai lepna RISEBA studente, bet arī studentu pašpārvaldes starptautiskā virziena vadītāja, kas bija viens no mazajiem sapņiem jau vidusskolas laikā – būt studentu pašpārvaldē nozīmīgā amatā, un augstskolā man tas izdevās, es atradu savu vietu, kurā esmu kā "zivs ūdenī", un esmu bezgala priecīga. RISEBA tik tiešām ir mana laimīgā zeme, un ja es atkal būtu vidusskolā un man būtu jāizvēlas, kur mācīties – tā viennozīmīgi atkal būtu RISEBA.

Kas to zina, varbūt bakalaura studija ir tikai pirmais punkts manā RISEBA stāstā. Ir taču vēl maģistra un doktorantūras studijas…  : )

Laura Dauginoviča

Partners

Accreditations

epas
epas
IQA
IZM.png