Jaunuzņēmumu studiju programmai un biznesa inkubatoram – jauns vadītājs

Ričards Švītiņš šogad absolvēja RISEBA bakalaura studiju programmu Jaunuzņēmumu ekonomika un finanses, bet tikko viņš ir kļuvis ne vien par šīs programmas direktoru, bet arī par RISEBA Radošā biznesa inkubatora vadītāju.

Absolvējis programmu, kuru tagad vada

Izvēle uzsākt studijas RISEBA programmā “Jaunuzņēmumu ekonomika un finansēšana” bija man negaidīta un spontāna, jo neilgu brīdi pirms tam biju pametis pirmās studijas RTU, kur apguvu būvinženiera profesiju (laika gaitā sapratu, ka programma nav paredzēta man). Saprotu, ka vēlos profesionāli attīstīties tieši saistībā ar uzņēmējdarbību, un RISEBA ar savu piedāvājumu nāca īstajā brīdi un laikā. Pieņēmu lēmumu studēt un ne brīdi nenožēloju savu izvēli, jo studiju laikā ieguvu ne tikai akadēmiskās un praktiskās zināšanas, bet arī nozīmīgus kontaktus studiju biedru vidū un pasniedzēju starpā.

Ričards Švītiņš

Pirmajā rindā pirmais no labās: Ričards Švītiņš 2021. gada vasarā, absolvējot programmu, par kuras direktoru tikko pats kļuvis.

Pieredze jaunuzņēmumu jomā

Paralēli studijām, vienmēr esmu strādājis algotus darbus dažādās ar finansēm un uzņēmējdarbību saistītās nozarēs, kas ļāva universitātes zināšanas likt lietā praksē. Pateicoties programmas “Jaunuzņēmumu ekonomika un finanses”  saturam, esmu iekļuvis jaunuzņēmumu ekosistēmā, kas paver vēl lielākas iespējas un kontaktus, kas jaunuzņēmumiem ir ļoti nozīmīgi. Ikdienā darbojoties Latvijas Investīciju un Attīstības Aģentūrā (LIAA), esmu kontaktā ar jaunuzņēmumiem un citiem ekosistēmas dalībniekiem, iesaistoties organizētos pasākumos, diskusijas un citos notikumos.

Direktora un biznesa inkubatora vadītāja vīzija

Mūsdienīgas izglītības iegūšana nav tikai praktiskā darbošanās, tā ir mācīšanās ieraudzīt kopainu. Programmai “Jaunuzņēmumu ekonomika un finanses” ir jākļūst par starpnieku starp jaunuzņēmumiem un jaunuzņēmumu ekosistēmas dalībniekiem kā darba devējiem un studentiem kā potenciālajiem darba ņēmējiem un savu jaunuzņēmuma īpašniekiem. Programmai ir jābūt spilgtam ekosistēmas dalībniekam, kurš ar savu darbību stiprina un veido Latvijas jaunuzņēmumu attīstību.

Uzskatu, ka zinu, ko studentiem vajag un ko vajag nodot zināšanu bagāžā, lai veiksmīgi startētu darba tirgū un iekļautos jaunuzņēmumu ekosistēmas ietvaros. Un arī vadīt RISEBA Radošo biznesa inkubatoru būs kaut kas līdzīgs, tikai jau par konkrētu tēmu un darbā ar jaunajiem uzņēmējiem, kas man šķiet nozīmīgi, lai veidotu labāku studiju procesu un jaunos speciālistus. Zinu, ka šāds grūdiens un atbalstošas vietas mēdz būt par stūrakmeni kaut kam izcilam. Darbības laikā vēlētos palielināt studentu skaitu programmai, kopīgi ar studentiem radīt jaunas, konkurētspējīgas biznesa idejas un veidot RISEBA jaunuzņēmumu programmu kā tiltu starp studentiem un jaunuzņēmumiem.

Ričards Švītiņš
Ričards Švītiņš

Partners

Accreditations

epas
epas
IQA
IZM.png