Jaunumi

RISEBA Radošajā biznesa inkubatorā startē 11 komandas

Šā gada oktobrī RISEBA Radošais biznesa inkubators (RBI) uzsāk savas darbības sesto sezonu ar 11 komandām. Šajā sezonā pārstāvētās biznesa idejas radīs iespējas paplašināt RBI profesionālā atbalsta loku, jo pirmo reizi inkubatorā attīstīs idejas restaurācijas un tūrisma jomās.

RBI uzsāk sesto sezonu ar 11 komandām, kas attīstīs biznesa idejas tādās jomās kā radošās industrijas, medicīna, tūrisms, izglītība un restaurācija.  Katru gadu RBI paplašina savu sadarbības partneru loku, jo konkursu iztur arī tādas biznesa idejas, kādas līdz šim nav bijušas pārstāvētas RBI.

Pagājušajā sezonā unikāls gadījums bija ar komandu, kas attīstīja ideju elektrotehnikas jomā, tolaik kā komandas galvenais mentors tika piesaistīts Andris Dambis. Puiši, kas konsultējās pie A. Dambja to nodēvēja par “vārdos neaprakstāmu ieguldījumu viņu biznesa attīstībā”, piebilst RBI vadītāja Iveta Cīrule. Tāpat arī priecājamies par augstskolas “RISEBA” absolventiem, kas atbalsta RBI gan kā mentori, gan arī atvērto vieslekciju veidā, veltot laiku mūsu komandām un studentiem, lai padalītos savas jomas profesionālajā pieredzē.

Šajā gadā inovatīvu ideju medicīnas nozarē ar savu atbalstu palīdzēs attīstīt Sigvards Krongorns (augstskolas “RISEBA” absolvents un inovatīvo ģipšu “Castprint” idejas līdzautors), kurš kļuvis par mentoru vienai no šīs sezonas izaicinošākajām biznesa idejām. Tāpat arī tiek piesaistīti bijušie inkubatora biedri, kas nu jau veiksmīgi darbojas paši savos izveidotajos biznesos un labprāt konsultē jaunos biedrus.

RBI vadītāja  ziņo, ka šogad uzņemto komandu skaits atbilst vidējiem RBI rādītājiem, jo katru gadu tiek uzņemtas vidēji desmit komandas, kam tiek dota iespēja sezonas laikā attīstīt savas biznesa idejas profesionālu mentoru un kouču pavadībā pilnīgi bez maksas. “Ja komandām rodas vajadzība pēc papildu pakalpojumiem, piemēram, konsultācijas projektu vadībā, grāmatvedībā vai juridiskos jautājumos, mēs noorganizējam arī šāda veida palīdzību,” piebilst RBI vadītāja.

RISEBA Radošais biznesa inkubators darbojas kopš 2013. gada ar mērķi sniegt RISEBA studentiem un absolventiem iespēju attīstīt savas biznesa, radošās un sociālās uzņēmējdarbības idejas.

Informāciju sagatavoja RISEBA Radošais biznesa inkubators

2018. gada 31. oktobrī

Partners

Accreditations

EPAS
IQA
IZM.png