Vieslekcijas

RISEBA Karjeras dienu ietvaros piedāvā  atvērtās vieslekcijas, meistarklases un uzņēmumu prezentācijas. Visi pasākumi atvērti visiem interesentiem!

Aktuālā informācija pieejama šajā sadaļā un arī sociālā tīkla FB RISEBA Karjeras dienu lapā.
 

5. aprīlis

RKD Gee

5. aprīlī plkst. 16.00 augstskolā RISEBA, Meža ielā 3, 25. auditorijā (apaļā ēka augstskolas pagalmā) notiks atvērtā vieslekcija par pasākumu organizēšanu. Lekciju vadīs pasākumu organizatore, skatuves un aizskatuves producente, dažādu mākslinieku pārstāve un menedžere - Ilze Eriņa, kura pasākumu organizatoriem, māksliniekiem un aizskatuves
profesionāļiem pazīstama kā Gee.

Lekcijā “7 pamatprincipu ābece pasākumu organizēšanā” Gee dalīsies savā 28 gadu pieredzē strādājot modes, mākslas un mūzikas projektos Latvijā, Krievijā, Eiropā un citur pasaulē.

Viņa stāstīs par niansēm:

- plānošanā,
- ideju realizēšanā,
- komandas darbā,
- pasākuma noformējumā,
- un scenārijā.

Būs iespēja uzzināt :
- par lēmumu pieņemšanu,
- par darbu apstākļiem un ietekmējošajiem faktoriem,
- par tehniskajām detaļām,
- kā arī uzzināt par zināmiem pasākumiem no organizatoriskās puses,
- saņemt atbildes uz interesējošajiem jautājumiem.


Gee Team Production ir uzņēmums, kas nodarbojas ar pilna servisa skatuves un aizskatuves producēšanu modes, mākslas, mūzikas pasākumiem un festivāliem.

Vairāk informācijas par Gee Team Production projektiem.

Par lekciju vairāk FB pasākuma lapā.
 


RKD lama

5. aprīlī plkst. 18.00 augstskolā RISEBA, Meža ielā 3, 25. auditorijā (apaļā ēka augstskolas pagalmā) notiks atvērtā vieslekcija ar tibetas lamas Khenpo Arta Lama Rinpoče viesošanos.
Lekciju "Emocionālā inteleģence Bon mācībā" Lama vadīs tibetiešu valodā, taču tā tiks tulkota uz krievu valodu. Lekcijas ietvaros notiks arī meditācija un būs iespējas uzdot savus jautājumus. Reģistrācija obligāta: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfWYyQ0GdTVvaDHj9lKqataFhtQysXBzC8fvQRxYi7z-Gaibg/viewform Informācija arī pasākuma FB lapā.

Par lekciju

Khenpo Arta Lama Rinpoče pastāstīs, ko Bon mācībā saprot ar mūsdienu populāro jēdzienu emocionālā inteliģence. Kādā mērā ir nozīmīgi adekvāti atpazīt savas emocijas, ko var darīt ar savām emocijām – vai tās mums palīdz vai traucē dzīvot. Mēs uzzināsim, kā cilvēka emocijas un intelektu traktē Bon mācībā. Kāda ir saikne starp emocijām un intelektu un kādā veidā notiek to savstarpējā ietekme. Kā arī tiks aplūkots ļoti būtisks jautājums – kas ir primārs: emocijas vai tomēr intelekts. Kādēļ mēs tendenciozi kaut ko pārdzīvojam, bet kaut kas mūs vispār nesatrauc vai mēs vispār tam nepievēršam uzmanību.

Bona mācībā liela uzmanība tiek veltīta tam, lai cilvēks būtu laimīgs, un arī tam, ka var to panākt. Mēs zinām, ka laimes stāvoklis ir ļoti saistīts ar mūsu emociju kvalitāti un intensitāti. Bon mācība var mums dot izpratni, kādēļ un no kurienes nāk mūsu emocionālās reakcijas uz notikumiem ar mums un pasaulē, kādēļ mēs nokļūstam noteiktos emocionālajos stāvokļos. Bon mācībā ir koncepts par piecām galvenajām indēm, kuru dēļ veidojas cilvēka raksturs, un tas ietekmē arī visu dzīvi. Zinot šo procesu pamatu, saprotot, kas un kādēļ notiek, jau ir vieglāk regulēt iekšējos stāvokļus.

Bon mācībā ir praktiskās norādes par to, kā cilvēks var mainīt savus emocionālos stāvokļus. Ja mēs varam tam veltīt laiku un uzmanību, tad šīs prakses ir pieejamas katram no mums.

Pēc lekcijas Khenpo Arta Lama Rinpoče paskaidros, kas ir meditācija un apmēram 15 minūtes novadīs meditāciju.

Par Lamu

Khenpo Arta Lama Rinpoče ir Šangšungas Nen Gjud tradīcijas Dzogčena meistars. Viņš ir mācījies pie sava tēvoča, realizēta joga Njima Tsultrima. Rinpoče Njima Tsultrims ir viens no labi zināmiem bona tradīcijas jogiem, kam jau dzīves laikā ir izpaudušās apskaidrotas apziņas realizācijas pazīmes. Tibetā un citviet pasaulē viņš ir slavens ar to, ka sešus gadu ir atturējies no ēšanas un pēc nāves viņa ķermenis samazinājās līdz zīdaiņa lieluma augumam.

Garīgā prakse Arta Lamam ir ļāvusi atcerēties savu iepriekšējo pārdzimšanu. Viņš pabija vietās, kurās dzīvojis iepriekšējā dzīvē, un atrada kādreizējos radiniekus. Tā kā tam bija ļoti daudz pierādījumu, vietējie iedzīvotāji lūdza, lai Arta Lama paliek pie viņiem par garīgo skolotāju. Kalnos tika uzbūvēta māja, kurā Arta Lama aptuveni piecus gadus nodzīvoja kā vientuļnieks. Pēc tam Arta Lama devās uz Nepālas klosteri, kurā rinpočes Lopona Tenzina Namdaka vadībā turpināja apgūt dažādas Dzogčena un bona prakses. Pēc septiņu gadu ilgām mācībām Arta Lama sekmīgi nokārtoja eksāmenus un ieguva gešē (filozofijas doktora) praktiķa pakāpi un jaunajiem klostera mūkiem sāka pasniegt Dzogčena filozofijas pamatus.

2016. gada 21. novembrī notika Dzogčen meistara Arta Lama Rinpoče inaugurācijas svinīgā ceremonija. Dzogčen meistars Arta Lama Rinpoče ieguva Khenpo (Galvenais Skolotājs) titulu Jundrung Bon tradīcijas apmācībā Krievijas „Dzogčen Jongdze Ling” centrā.

Par Bon mācību

Bon – senākā pasaules reliģija

Bon – tā parasti tiek dēvēta pirms budisma Tibetas reliģija, kas ir Himalaju reģiona tautu pamata kultūra un tradīcija. Tā ir viena no vissenākajām pasaules garīgajām tradīcijām ar unikālu bagātu mantojumu, kas līdz šai dienai tiek nodots tās sekotājiem.

Diemžēl ilgstoši šī mācība tika neadekvāti izprasta – to saistīja ar primitīvo šamanismu un animismu gan Tibetā, gan Rietumos. Iespējams, tas notika tādēļ, ka vārds "bon" sākotnēji nozīmēja dažādas reliģiozās un maģiski rituālās tradīcijas, pamatotas uz kopējiem visa aziātiskā šamanisma elementiem.

Etimoloģiski vārds "bon" nāk no darbības vārda "bon po" – 'runāt un dziedāt dažādas maģiskas formulas'. Tomēr ir jāatšķir tautas bons no augstākām reliģiju kultūras formām, kurām ir piešķirts tas pats nosaukums. Šo reliģisko mācību vairāk var pielīdzināt budisma tradīcijai. Bons ir augstākā mācība, un tā pareizais nosaukums ir "Jungdrung Bon" – "Mūžīgais Bons". Vēsturiski tas nāk no senās Tagzig valsts centrālās Āzijas Irānas daļas. Tās pamatlicējs ir Buda Tonpa Šenrabs, kas ir dzīvojis apmēram pirms 18 000 gadiem.

Mūsdienās Jungdrung Bon mācība ir oficiāli atzīta vairākās valstīs. Daļa šīs mācības principu un doktrīnu sakrīt ar budisma principiem, tomēr ir atšķirība vairākos filozofiskos postulātos, tradīcijā un arī izcelsmē. Visi četri budisma virzieni (gelug, njigma, sakja, kagju) ir attiecināmi uz vēsturisko personību Budu Šakjamuni kā budisma tradīcijas pamatlicēju. Savukārt Bon tradīcijas pamatus ir veidojis nevis Indijas princis Siddharthu Gauptama, bet cits princis – Šenrabs Mivo, kas ir nācis kā Buda daudz senāk no Olmo Lungring vietas Tagzig valstī. Garīgās atbrīvošanās ceļš, kuru sludināja Tonpa Šenrabs, tika izplatīts senajā Šang Šung valstī Tibetas rietumos, vēlāk arī centrālajā Tibetā.

Vairākus gadsimtus Jungdrung Bon mācība tika vajāta, pat vairākas reizes vēsturē tā varēja tikt pilnīgi zaudēta. XX gs., pateicoties nerimstošiem Bon tradīcijas ievērojamāko lamu un viņu palīgu pūliņiem, tika uzcelti klosteri un centri šīs senās kultūras studēšanai. Pateicoties arī zinātnieku interesei un daudziem zinātniskajiem pētījumiem visā pasaulē, pakāpeniski izzūd maldi, kas attiecināti uz Jungdrung Bon mācību un tradīcijām.

 

Daniels Goulmans, populārās grāmatas “Emocionālā inteliģence” autors, to definē kā “spēju pazīt savas un citu emocijas, lai motivētu sevi un spētu labi vadīt savas emocijas, kā arī emocijas attiecībās ar citiem cilvēkiem”.

Jēlas universitātes psihologi Peters Salovejs un Džons Meijers emocionālo inteliģenci skaidroja kā “spēju kontrolēt un regulēt savas un citu jūtas, izmantot tās kā ceļvedi domām un darbiem”.

11. aprīlis

RKD projektubanka.lv un KEF

11. aprīlī no plkst 17:00 līdz 19:00 Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolā RISEBA, Meža iela 3, 25. auditorijā (apaļā ēka augstskolas pagalmā) notiks Projektu bankas un filmas Kriminālās ekselences fonds atvērtā vieslekcija. Lekcija notiks latviešu valodā.
Lekcijas tēma: kopfinansēšanas platforma „Projektubanka.lv” kā reāla idejas īstenošanas iespēja. Kriminālās ekselences fonda piemērs.
Reģistrācija ir obligāta.


Uzstājas: Māris Cīrulis, kopfinansēšanas platformas projektubanka.lv vadītājs
                Edgars Ražinskis, Kriminālās ekselences fonda pārstāvis

Dienas kārtība:

16:45 – 17:00 Ierašanās, reģistrācija
17:00 – 18:00 Māris Cīrulis iepazīstinās ar kopfinansēšanasplatformu  projektubanka.lv un tās sniegtajām iespējām.

Varēsi uzzināt atbildes uz sekojošiem jautājumiem:
- Kas ir pūļa jeb kolektīvā finansēšana?
- Kolektīvās finansēšanas platformas Latvijā un pasaulē.
- Kā iesniegt projektu?
- Kādi ir projektubanka.lv nosacījumi projekta publicēšanai?
- Kādas ir biežākās kļūdas, iesniedzot projektus?
- Kādi ir finansēšanas un projektu īstenošanas noteikumi?
Klātesošie aicināti uzdot arī citus sev interesējošus jautājumus par
tēmu.

18:05 – 19:00  Projektubanka.lv case study: Kriminālās ekselences fonda piemērs


Pēc izsmeļošas teorijas ķersimies klāt labās prakses piemēram – latviešu krimināl-komēdija „Kriminālās ekselences fonds” ieguva savu finansiālo atspērienu, pateicoties kopfinansējuma platformas sniegtajai iespējai un sabiedrības atbalstam. Kā šī komanda radīja vienu no smieklīgākajām latviešu filmām, kuru Latvijā noskatījušies vairāk nekā 50 000 skatītāju un kurai ir nebeidzams skaits pozitīvu atsauksmju.

Tu uzzināsi:

- Kā aizsākās šīs filmas ideja?
- Kādēļ tieši projektubanka.lv?
- Kā norisinājās finansējuma vākšana?
Iespējas, ko sniedz projektubanka.lv, kad ar ļoti ierobežotiem līdzekļiem ir iespējams sasniegt milzīgas lietas.

Uzmanību! Vieslekcijas apmeklētājiem būs iespēja noskatīties ekskluzīvu filmas aizkadru video rullīti. Reģistrējies, jo vietu skaits vieslekcijā ir ierobežots!

 

12. aprīlis

RKD Andris Arhomkins

12. aprīlī no plkst 15:30 līdz 18:30 Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolā RISEBA, Meža iela 3, 102. auditorijā notiks Start Strong programmas karjeras izaugsmes trennera meistarklase - seminārs "Mana sirdslieta". Pasākums notiks krievu valodā.
Reģistrācija ir obligāta.

Nāc un uzzini, kā savu mīļāko nodarbošanos pārvērst veiksmīgā karjerā un kā atrast savu patieso aicinājumu!
 
Karjeras attīstības seminārs – meistardarbnīca “Mana sirdslieta” iedvesmos, kā savu mīļāko nodarbošanos pārvērst veiksmīgā karjerā. Pasākuma vadītājs būs pieredzējušais Andris Arhomkins, personības un karjeras attīstības treneris, kurš dalīsies pieredzē un stāstīs par programmas ietekmi uz tās dalībniekiem visā pasaulē.
 
Ieteikumi, ierosmes un metodes.

Ko patiesībā vēlies sasniegt?

Kā nospraust mērķus?

Kā uz tiem virzīties?

Kā iegūt pārliecību?

Kā uzsākt un veidot savu karjeru?
 
„Start Strong” ir interaktīva apmācība par karjeru, uzņēmējdarbību un personības attīstību, kuru vienkāršā un saprotamā veidā pasniedz uzņēmēji, diplomāti, sabiedrisko attiecību, personāla atlases un citu jomu profesionāļi.

 


 

 

19. aprīlis

RKD Krongorns

Informal Insight cikla un RISEBA Karjeras dienu ietvaros notiks vieslekcija, ko vadīs RISEBA alumni Sigvards Krongorns.Lekcija notiks 19. aprīlī, 18:oo – 19:oo, Meža ielā 3, 25. auditorija (apaļā ēka pagalmā). Lekcija notiks angļu valodā.

Lekcijas nosaukums: Creating a „start-up”- The real story.

Lekcijas laikā uzzināsiet:

     Kas ir jaunuzņēmums?
     Kādēļ tas ir tik īpašs?

“Castprint stāsts” - jaunuzņēmuma dzīve. Katram jaunajam uzņēmumam jāiziet cauri vairākām attīstības fāzēm (ideja, pirmais prototips, pirmie izaicinājumi, komandas veidošana, pirmie klienti, utt.).

Lekcijas laikā Sigvards dalīsies “Casprint” piedzīvojumā un pastāstīs, kā viņi nokļuva tur, kur viņi ir tagad.

Lai arī katram jaunajam uzņēmumam ir savs stāsts, pirmā pusotra gada laikā tika apgūtas piecas galvenās “Castprint” pamācības. Atnāc uz vieslekciju un uzzini, kādas ir šīs piecas pamācības, kā arī noskaidro, ko Sigvards būtu vēlējies zināt par “start-up” pasauli, pirms tajā iesaistījās.

Partners

Accreditations

EPAS
IQA
IZM.png