Vieslekcijas 2019

Kā un kāpēc man kā studentam sanāca pavadīt vasaru Havaju salās?

11. aprīlī Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolā “RISEBA”, 303. auditorijā notika atvērtais pasākums. Vieslekcijas no biedrības “Jauniešu ceļojumi” laikā Jeļizaveta Ivanova pastāstīja savu pieredzes stāstu “Kā un kāpēc man kā studentam sanāca pavadīt vasaru Havaju salās?” Bija iespēja uzdot savus jautājumus un uzzināt vairāk par ceļošanas iespējām jauniešu programmās uz ASV, Jaunzēlandi, Austrāliju un Kanādu.

Viena diena lidostas dzīvē

9. aprīlī Riseba Karjeras diena 2019 ietvaros Aisteres zālē, RISEBA Arhitektūras un mediju centrā H2O 6, notika atvērtais pasākums - vieslekcija no VAS "Starptautiskā lidosta "Rīga" “Viena diena lidostas dzīvē”. Lekciju vadīja Sanita Šaitere, Personāla projektu vadītāja Lidostā "Rīga".

VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga” ir vadošā lidosta Baltijā un galvenais reģionālais gaisa satiksmes centrs, kas nodrošina savienojumus ar vairāk kā 100 tiešajiem galamērķiem Eiropā un citviet pasaulē.

Becoming a part of global supply chain by joining MSC family

9. aprīlī Riseba Karjeras diena 2019 ietvaros Aisteres zālē, RISEBA Arhitektūras un mediju centrā H2O 6, notiks atvērtā vieslekcija, kuru vadīja Mihails Farbtuhs no uzņēmuma Mediterranean Shipping Company.

Kompānija MSC vai Mediterranean Shipping Company ir pasaules līderis konteineru kravu pārvadājumos ar ofisiem 155 valstīs un vairāk nekā 500 kuģiem. Šobrīd MSC strādā vairāk par 70 000 cilvēku visā pasaulē. Latvijā tiek nodarbināti ap 200 cilvēku, no kuriem apmēram 160 kompānijā MSC Shared Service Center Riga. Kompānijas MSC Shared Service Center Riga galvenais darbības virziens ir atbalsts MSC biznesa vienībām Baltijā, Ziemeļ un Austrum Eiropā, kā arī dažiem citiem pasaules reģioniem. Šobrīd Centrs ir atbildīgi par IT, finanšu , loģistikas dokumentācijas, datu analīzes un klientu atbalsta funkcijām un to sniegšanu vairāk nekā 20 valstīm.

Open Guest Lecture: Brand Management

9. aprīlī Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas “RISEBA” Arhitektūras un mediju centrā H2O 6 (Durbes ielā 4, Rīgā) 206.u auditorijā notika Bartolomeo Rafael Bialas seminārs “Konkurences priekšrocība, ko dod zīmolvedības stratēģija” (COMPETITIVE ADVANTAGE THROUGH STRATEGIC USE OF BRAND MANAGEMENT).

Bartolomeo Rafael Biala (ASV) ir zīmolu stratēģijas eksperts ar vairāk kā 16 gadu pieredzi, kas strādājis ar daudzām stratēģiskās zīmolvedības un reklāmas aģentūrām. Lai arī Bartolomeo dzīvo Lasvegasā, Nevadas štatā, ASV, viņš strādājis ar uzņēmumiem un to zīmoliem ne tikai ASV, piemēram, MGM Grand, The Wynn Resort, Nevada Governor’s Office of Economic Development, International Trade and Diplomatic Protocol, Goodwill Industries International, bet arī Eiropā, White Square Gallery (Berlin, Germany), Bank SLASKI (Poland). Kā viespasniedzējs Bartolomeo Rafael Biala lasa lekciju kursus par dažādiem stratēģiskiem un praktiskiem apstākļiem.

Guest lecture from DNB BANK ASA Latvian branch

5. aprīlī Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolā “RISEBA”, notika atvērtais pasākums - vieslekcija "Nepārtraukti uzlabojumi kā dzīves stils - kā integrēt LEAN pieeju ikdienas dzīvē”.

Lekciju vadīja Svetlana Kočerova no DNB BANK ASA Latvijas filiāles Biznesa atbalsta departamenta vadītaja (LEAN Melnā josta) un Oļesja Vasečkina.

2012. gadā DNB BANK ASA, kas ir lielākā finanšu institūcija Norvēģijā, izveidoja DNB Rīgas servisa centru. Uzņēmumā tiek piekopts skandināvu menedžmenta stils un radīta draudzīga, dinamiska un uz cilvēkiem orientētēta darba vide. Galvenais DNB Rīgas servisa centra mērķis ir nodrošināt augstākā līmeņa servisu bankas klientiem Norvēģijā. Sešu gadu laikā kopš tā dibināšanas, DNB Rīgas servisa centra darbinieku skaits ir pastāvīgi palielinājies un šobrīd tajā strādā vairāk nekā 300 darbinieku.

Self-Made Karjera

4. aprīlī RISEBA Arhitektūras un mediju centrā H2O 6 notika atvērtā vieslekcija - "Self-Made Karjera". Tajā 3 studenti dalīsies ar savu pieredzi, viedokli un motivāciju darīt.

Kā pirmā runātāja savā pieredzē dalīsies Emīlija Sama, RISEBA Sabiedrisko attiecību un reklāmas menedžmenta studiju programmas studente. Emīlija jeb @sudrabakaija veiksmīgi izmanto sociālo tīklu platformas Instagram un Youtube, kurās citus uzrunā par jaunas sievietes lomu sabiedrībā, aizspriedumiem un bailēm, savas vērtības apzināšanos, body positivity, kā arī Emīlija sadarbojas ar pazīstamiem zīmoliem, kā Schwarzkopf, H&M, Wolt, Drogas, Nyx.

Ar savu viedokli dalīsies arī Olga Bogdanova, RISEBA Audiovizuālās un mediju mākslas studiju programmas studente. Viņa ar savām ceļojumu un dzīvesstila fotogrāfijām sociālajā platformā Instagram pārsteidz, apbur un šarmē. Viņas lapā var apskatīt daudzās apceļotās vietas un tvert viņas iespaidus. Ja vēlies palūkoties uz parasto neparasti, meklē Instagramā @ollynotes.

Kā iespējas izmantot? Kā iespējas ieraudzīt? Kā iedegt gaismu stiklā? Ar to var dalīties Antons Sparāns, RISEBA Uzņēmējdarbības vadības studiju programmas students. Viņš kopā ar domubiedriem, nu jau kolēģiem ir dibinājis SIA “Jauns Bizness”, kur projektu LXR Lights attīsta arī RISEBA Radošajā Biznesa inkubatorā. Antons var pārsteigt ar savu mieru, idejām un humora izjūtu, bet visspēcīgāk ar apņēmību darīt.

Atvērtā vieslekcija: Emergn

Lēmumu pieņemšanai ir ļoti svarīga loma biznesā un ārpus tā, taču cilvēkā spējas pieņemt stabili pareizus lēmumus ir ierobežotas. Šajā lekcijā, kura notika 3. aprīlī, tika aplūkots, kādi ir cilvēka ierobežojumi racionālu lēmumu pieņemšanā un sešas stratēģijas labākai lēmumu pieņemšanai, izmantojot datu analīzi un datus.

Vieslekcijas lektoram Aldim Ērglim ir vairāk kā 20 gadu pieredze biznesa procesu analīzē, IT sistēmu izstrādē un projektēšanā. Aldis ir strādājis vadošos amatos tādos uzņēmumos kā MicroLink, Lattelecom Technology, FMS un ELKO Group. Šobrīd vada Mašīnmācīšanās laboratoriju uzņēmumā Emergn.

 

Partners

Accreditations

epas
epas
IQA
IZM.png