Latvijas Zinātņu akadēmijas goda locekļa Zbigņeva Stankeviča grāmatas “Quo vadis, Rietumu pasaule?” prezentācija

Otrdien, 19. aprīlī, Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē tika atvērta Rīgas arhibīskapa metropolīta Zbigņeva Stankeviča grāmata “Quo vadis, Rietumu pasaule?”

Arhibīskapu sveikt devās arī RISEBA rektore, profesore, Dr.oec. Tatjana Vasiļjeva, kura savā runā arhibīskapam veltīja goda un cieņas apliecinājumu, kā arī minēja augstskolas RISEBA internacionalitāti ne vien kultūru, bet arī konfesiju aspektā. Zbigņevs Stankevičs minēja ka grāmatas prezentācijas pasākumā aicinājis piedalīties vairāku akadēmiju, augstskolu rektorus, jo reiz pats bijis Latvijas Rektoru padomes loceklis un vēl arvien jūt saikni ar to. 

Tatjana Vasiljeva

Grāmatas autors grāmatas atvēršanas pasākumā pastāstīja, ka tā ir piecu gadu studiju rezultāts, kad Laterāna Pontifikālajā universitātē Romā tapa arhibīskapa doktora darbs “Laikmetu maiņa un atklāsme. Modernitāte kā teoloģiska problēma Bernharda Veltes domā.”

Doktordarbs tika aizstāvēts Romā 2008. gadā un toreiz tika publicēta grāmatas oriģinālā versija itāļu valodā. Patiesībā interese par laikmeta maiņu arhibīskapam radusies, jau rakstot licenziāta darbu, kad tika pētīts jautājums par to, kur slēpjas Dievs šodien. Toreiz, pētot B. Veltes grāmatas, atklājusies laikmeta maiņas problemātika, kurai “pievērsos doktordarbā, jo redzēju straujas pārmaiņas, vēlējos saprast notiekošo un to, uz ko virzāmies”.

Stāstot par grāmatas tapšanu latviešu valodā, Z. Stankevičs norādīja: “Priesteris Mihails Volohovs to pārtulkoja, bet aizņemtības dēļ man vairāk nekā desmit gadus nebija iespējas tekstu pārskatīt un rediģēt. Tikai Covid-19 laikā sapratu – tagad vai nekad – un ķēros pie darba.”

Arhibīskaps atklāja, ka viņam nācies ieguldīt laiku un pūles, tekstu pārstrādāt un precizēt, lai gala rezultāts viņu apmierinātu. Grāmatas virsrakstu iedvesmoja poļu rakstnieka Henrika Senkeviča darbs “Quo vadis?” – stāts par Nerona laika Romu un pirmo kristiešu vajāšanu. Par šo 1896. gadā tapušo darbu tā autors 1905. gadā saņēma Nobela prēmiju literatūrā.

Tā informē https://katolis.lv

Stankevičs Zbigņevs

Plašāka informācija par pasākuma norisi pieejama ŠEIT

Grāmatas atvēršanas pasākumu joprojām ir iespējams noskatīties

 

 

“Quo vadis, Rietumu pasaule?”

Partners

Accreditations

epas
epas
IQA
IZM.png