Multimediāla performance "Lāčuvīrs"

Visi interesenti tiek laipni aicināti un Multimediālu performanci LĀČUVĪRS sestdien, 12. novembrī un svētdien, 13. novembrī, plkst. 19.00, Arhitektūras un mediju centrā H2O 6, Durbes ielā 4. 

Multimediālajā izrādē “Lāčuvīrs” apvienojas mūsdienīga performanču māksla, kas ir balstīta japāņu butō dejā, ar latviešu un sāmu tradicionālo mūziku, kā arī īpašu gaismas un video mākslu. Izrādē “Lāčuvīrs” tiek pētīts ziemeļniekiem kopīgais mīts par lāci kā vīrišķo arhetipu.

Izrādes autore Simona Orinska jau daudzus gadus kopā ar savu performanču grupu IDEAGNŌSIS dodas arvien jaunu izpausmju meklējumos dažādās telpās, strādājot ar dažādiem materiāliem un pieaicinot citu jomu māksliniekus.

Performances īpašais muzikālais viesis sāmu mūziķis Torgeir Vassvik no Norvēģijas ziemeļiem jau pērnā gada decembrī Rīgā apbūra klausītājus ar intensīvu koncertu, kurā apvienojās sāmu joikas, rīkles dziedājumi, roķīga ģitāra un šamaniskas bungas. Lāčuvīrā viņa muzikālā partnere būs koklētāja Latvīte Cirse, kura pārvalda dažādas koklēšanas tehnikas – no tradicionālās koklītes, līdz lielajai koncertkoklei un īpašai elektroniskajai koklei.

Izrādes vizuālo noformējumu veido Jordi NN no Spānijas, kurš strādā dažādos vizuālos medijos, jau vairākus gadus Lietuvā veido ugunsskulptūras, bet nodarbojas arī ar grafiku, fotogrāfiju un videomākslu.

Projektu realizē biedrība “Laboratory of Stage Arts”, sadarbībā ar Kultūras menedžmenta centru „Lauska”. Projektu atbalsta RISEBA, Rīgas Domes “Radošie kvartāli” atbalsta programma, Norden Kulturkontakt Nord Mobilitātes programma un iWeek – Starptautiskā mediju mākslas nedēļa.

Piedalās:

Simona Orinska (režija / Latvija)
Torgeir Vassvik (mūzika /Norvēģija)
Latvīte Cirse (kokles / Latvija)
Performanču grupa IDEAGNŌSIS (kustība / Latvija)
Jordi NN (vizuālā māksla /Spānija)
RISEBA Audiovizuālās mediju mākslas programmas studenti

Lāčuvīrs

Partners

Accreditations

epas
epas
IQA
IZM.png