DIGITĀLĀ FAUNA ''DGP''

 

ESF projekta Nr. 8.4.1.0/16/I/001 "Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide" 7. kārtas ietvaros aicinām aplūkot RISEBA augstskolas profesionālās pilnveides programmas “Darbs ar programmu Illustrator CC”, ICC_4, ICC_5 un ICC_6 mācību grupas, kā arī profesionālās pilnveides programmas “Datorgrafika un grafiskās paketes” DGP_2 un DGP_3 mācību grupas audzēkņu digitālo darbu izstādi, kas tapusi talantīgā un iedvesmojošā pasniedzēja Māra Strautmaļa vadībā.

Audzēkņu digitālajā izstādē ir aplūkojami dažādu līmeņu darbi. Pie katra attēla nosaukuma ir cipars, kurš simbolizē attiecīgi izmantoto darba tehniku.

 

Cipars 1 – viens no pirmajiem patstāvīgajiem darbiem– uzdevums bija izveidot ikonas un baneri WEBam, pielāgojot izmērus populārajiem sociālajiem tīkliem (brīvā tēma).

Cipars 2 - darbs tika izpildīts, kad kurss tika iziets uz 20 – 30 %. Uzdevumā tikai izmantota tikai līnija un līnijas un no līnijām izveidoto objektu iekrāsošana. Galvenais uzdevums bija no parastām formām iemācīties veidot  sarežģītus elementus. Kopēja tēma – dzīvnieki.

Cipars 3 – patstāvīgs darba ar tekstu - ieskati lettering stilā – izmantojot populārus izteicienus, kā arī tika izmantoti gan fonti, gan zīmētie elementi.

Cipars 4 – atklātnes izgatavošana, izmantojot funkciju Image Trace, pārveidojot Rastras grafikas darbus (attēlu) par vektorgrafikas darbu.  Uzraksti tika zīmēti ar roku (uz papīra) un pārveidoti datorgrafikā.

Cipars 5 – mandala – darbs balstās uz rotācijas principiem un lielo uzmanības pakāpi. Daļa veidota patstāvīgi, daļa ar pasniedzēja palīdzību.

Cipars 6 – Plakāts. Tēma - Filma. Funkcijas pamats- jāizmanto maska un slāņu pārklājumi.


Audzēkņu atsauksmes:

“Pasniedzējs ļoti saprotami iemācīja pamatprasmes, lai darbotos ar Ilusstratoru un Photoshop. Nekad nestrādājot ar šīm programmām radās labs priekšstats un prasmes, ko turpmāk izmantot!”

DGP_2 mācību grupas absolvente

Elīna Sustenberga

 

“Ļoti priecājos, ka izvēlējos šos kursus. Īsā laikā apguvu pamatus divām datorgrafikas programmām. Kursi bija profesionālā un augstā līmenī, kā arī pasniedzējs bija ļoti jauks.”

DGP_2 mācību grupas absolvente

Linda Katlapa


“Gūtas vērtīgas un plašas zināšanas īsā laikā pie meistarīga pasniedzēja.”

DGP_2 mācību grupas absolvente 

Silvija Krasta

 

“Kursi deva tieši to, ko sagaidīju, taču vēl padziļinātāk un kvalitatīvāk. Kurss patiesi ieliek ļoti labus pamatus darbam ar Photoshop un Ilustrator programmām.”

DGP_2 mācību grupas absolvente 

Terēze Veinberga

 

“Mani ļoti aizrāva RISEBA datorgrafikas nodarbības pasniedzēja Māra Strautmaļa vadībā. Man datorgrafika un Adobe Illustrator vai Photoshop rīki palīdz veidot mākslas un moderno tehnoloģiju apvienojumu, jaunus un radošus digitālās mākslas darbus Kuldīgas Mākslas fetsivālam. Īpaši sajūsmināja animācija un dažādi radoši paņēmieni kā mākslinieciski pievienot vērtību jebkuram datorgrafikas darbam.”

DGP_2 mācību grupas absolvents 

Artis Gustovskis

 

“Foršs un atsaucīgs pasniedzējs!”

DGP_2 mācību grupas absolvente 

Karina Kalniņa

 

“Ļoti profesionāli organizētas apmācības, un izcila attieksme un atbalsts katram studentam.Ļoti praktiskas zināšanas, kuras noteikti var pielietot ikdienā.”

DGP_3 mācību grupas absolvente 

Kristīna Čukavova

 

“Ļoti noderīgi, iegūtas praktiskas, plašas zināšanas!”

DGP_3 mācību grupas absolvente 

Ramona Cīrule

 

“Ļoti patika mācības, ieguvu zināšanas, kuras vēlējos un pat daudz vairāk. Liels paldies mūsu pasniedzējam Mārim.”

DGP_3 mācību grupas absolvente

Una Boguslavska

 

“Nodarbībās guvu plašas zināšanas datorgrafikas jomā, kuras varēšu izmantot savā darbā.”

DGP_3 mācību grupas absolvents

Nils Josts

 

Partners

Accreditations

epas
epas
IQA
IZM.png