RISEBA iekļauta Eiropas mākslas augstskolu līgā

Šogad martā augstskola RISEBA ir iekļauta Eiropas mākslas augstskolu līgā (European League of Institute of Arts, ELIA).  

ELIA ir globāli saistīts Eiropas tīkls, kas nodrošina dinamisku platformu profesionālai apmaiņai un attīstībai augstākajā mākslas izglītībā. Pievienošanās asociācijai ļaus augstskolai paplašināt partneru tīklu, it īpaši arhitektūras un mākslas jomā, piesaistīt mācībspēkus un studentus, sadarbības projektus, un kopumā paaugstināt augstskolas internacionalizāciju. 

ELIA radās 1990. gadā Amsterdamā rīkotajā konferencē "Iztēle un daudzveidība", kuras mērķis bija veicināt sadarbību mākslas izglītībā visā Eiropā. Konferences organizatore un ELIA dibinātāja Karla Delfosa ir organizācijas izpilddirektore. Viņa 1993. gadā ieguva bruņinieka titulu Chevalier des Arts et des Lettres un 2001. gadā saņēma goda doktora diplomus Roberta Gordona universitātē Aberdīnā un 2009. gadā Čikāgas Kolumbijas koledžā.

1991. gadā ELIA palīdzēja dibināt Eiropas mākslas un mantojuma forumu EFAH. Tajā pašā gadā konference Budapeštā pēc dzelzs priekškara krišanas pavēra iespējas sadarbībai ar Austrumeiropu. ELIA otrajā Ģenerālajā asamblejā Strasbūrā 1992. gadā tika apstiprināts Manifests mākslas izglītības jomā Eiropā. Jauna versija tika apstiprināta 2000. gadā. 1996. gadā ELIA tika iecelta organizēt Tematisko tīklu augstākās mākslas izglītībai SOCRATES programmas ietvaros. Tematiskie tīkli ciešākai sadarbībai un pētījumiem kopš tā laika ir bijuši ELIA galvenie darbības veidi.

elia

Partners

Accreditations

epas
epas
IQA
IZM.png