RISEBA izziņo pieteikšanos starptautiskai vasaras skolai "FestivaL'and"

Vasaras skolas norises laiks: 2018. gada 24. jūlijs līdz 4. augusts

Ilgums: 12 dienas
Vieta: Valmiera, Latvija

Vasaras skolas mērķis ir vērst uzmanību mūsdienīgai pagaidu arhitektūrai un labiekārtojuma elementiem kā nozīmīgiem pārmaiņu procesiem pilsētvidē, pilsētas uztverē un tās lietojamībā, veidojot iedzīvotājiem draudzīgāku pilsētvidi un ilgtermiņā kalpojot kā rīks pilsētu plānošanā. Vasaras skolu organizē RISEBA Arhitektūras departaments sadarbībā ar Valmieras vasaras teātra festivālu (VVTF).

Vasaras skola plānota kā darbnīcas un meistarklases , kuru laikā studenti nozares profesionāļu vadībā darbosies pie ideju izstrādes, koncepcijas ģenerēšanas, projektēšanas un ideju realizācijas, lai 1:1 mērogā uzbūvētu teātra festivāla centru Valmieras Hanzas laukumā. Tādā veidā studentiem būs iespēja pielietot savas zināšanas praktiski un gūt pieredzi ideju realizācijā!

Programma

12 dienu garumā dalībnieki iesaistīsies praktiskās darbnīcās, diskusijās, piedalīsies iedvesmojošās lekcijās, dosies ekskursijās uz vietējiem uzņēmumiem, kā arī apmeklēs kultūras un izklaides pasākumus, koncertus, izrādes un kino kopā ar Valmieras Vasaras teātra festivālu. Paralēli vasaras skolai notiks arī Valmieras pilsētas svētki.

Pirmā vasaras skolas daļa plānota kā darbnīcas un meistarklases ideju izstrādei un projektēšanai; otrā daļa – ideju realizācija un būvniecība. Vasaras skolas laikā dalībnieki realizēs teātra festivāla centru, kurā laiku pavadīs pilsētnieki un festivāla viesi.

Pasākuma programma ļaus izzināt latviešu vēstures un kultūras, tai skaitā teātra, mākslas, mūzikas, arhitektūras, būvniecības tradīciju, pilsētu veidošanās un attīstības, dabas ainavu, sociālos aspektus u.c.  

Izvērstāka programma tiks izziņota jau aprīlī – mēs esam pārliecināti, ka Jūsu vasaras skola būs FESTIVĀLS!

Dalībnieki

Vasaras skolas paredzēta arhitektūras un pilsētplānošanas, būvniecības un inženierzinātņu, dizaina, audio vizuālo mākslu, scenogrāfijas u.c. saistīto jomu bakalaura vai maģistra līmeņa studentiem no Latvijas un ārvalstīm.

Vasaras skolas dienas programmā aicināti piedalīties arī Latvijas vidusskolu pēdējo klašu skolnieki un profesionālo vidusskolu studenti.

Dalībniekiem nepieciešams vismaz vidējais angļu valodas zināšanu līmenis.

Pasniedzēji

Vasaras skolas darbnīcas un meistarklases vadīs vietējie un ārvalstu arhitektūras, plānošanas, ainavu arhitektūras un scenogrāfijas jomu profesionāļi: arhitekts, scenogrāfs Didzis Jaunzems (“Didzis Jaunzems Architecture”), arhitekts Ralf Lõoke (arhitektu birojs “Saalto architects”, Igaunija), ainavu arhitekts, urbānists Aigars Lauzis (AAE/Latvija), scenogrāfs un būvgaldnieks Rūdolfs Bekičs (Austrija/Latvija), scenogrāfs un režisors Reinis Suhanovs, mākslinieks Andris Eglītis.

Dalības maksa

Pilna dalības maksa vasaras skolā ir EUR 711*.

Ceļošanas, vīzu, apdrošināšanas izmaksas dalībnieki sedz paši. Vasaras skolas organizētāji nodrošina naktsmītnes, ēdināšanu (2 maltītes dienā), kā arī programmā ietvertos pasākumus, kas saistīti ar vasaras skolas norisi, transportu plānotajām ekskursijām, pasniedzēju un viesekspertu dalību, kā arī vasaras skolā plānoto kultūras un papildus aktivitāšu programmu.

Vasaras skolas dalībniekiem no ārvalstīm pašiem jāsedz ceļojuma izdevumi no izcelsmes valsts uz vasaras skolas vietu Valmierā. Ja nepieciešams, organizatori piedāvās iespēju kopīgam transfēram no Rīgas.

*Ārvalstu dalībniekiem ir iespēja pieteikties stipendijām dalības maksas segšanai.

Stipendijas

Dalībniekiem no ārvalstīm* pieejamas LR Valsts izglītības attīstības aģentūras stipendijas, kas pilnā apmērā sedz dalības maksu. Izvērtējot pieteikumus, CV un motivācijas vēstules, starptautiskajiem pretendentiem tiks piešķirtas kopā 10 stipendijas. Pieteikšanās notiek no 2018. gada 1. marta līdz 4. maijam.

Piesakieties tiešsaistē šeit, pievienojiet savu CV un motivācijas vēstuli (ne vairāk kā 2500 rakstzīmes bez atstarpēm) angļu valodā.

* Stipendijas var iesniegt studenti, kas ir sekojošu valstu pilsoņi: Austrija, Azerbaidžāna, Beļģija, Bulgārija, Horvātija, Kipra, Čehija, Dānija, Igaunija, Somija, Francija, Vācija, Gruzija, Grieķija, Ungārija, Islande, Indonēzija, Izraēla, Itālija, Japāna, Kirgizstāna, Lietuva, Meksika, Moldova, Mongolija, Norvēģija, Peru, Slovākija, Dienvidkoreja, Spānija, Zviedrija, Šveice, Tadžikistāna, Ķīnas Tautas Republika, ASV, Turcija, Turkmenistāna, Ukraina, Uzbekistāna.

Lēmums par stipendiju piešķiršanu organizatori paziņos līdz 2018. gada 15. maijam.
Stipendija sedz tikai dalības maksu. Ceļojuma, vīzu un apdrošināšanas izmaksas jāsedz pašam dalībniekam. Dalībnieki, kas nav iepriekš minēto valstu pārstāvji var pieteikties dalībai par pilnu samaksu (EUR 711).

Pieteikšanās termiņš dalībniekiem no Latvijas ir 2018. gada 4. maijs. Vasaras skolas organizatori, izskatot pieteikumus, piedāvās daļēji finansētas vietas. Piesakieties tiešsaistē, pievienojiet savu CV un motivācijas vēstuli (ne vairāk kā 2500 rakstzīmes bez atstarpēm) angļu valodā.

Vasaras skolas noslēgumā dalībniekiem tiks izsniegts sertifikāts kā apliecinājums par dalību un kredītpunktu (ECTS) saņemšanu – 3 ECTS. 

Par Valmieru un vasaras teātra festivālu

Valmiera ir Vidzemes plānošanas reģiona lielākā pilsēta ar nepilniem 25 tūkst. iedzīvotāju un Latvijas kontekstā uzskatāma par attīstības pilsētu ar spēcīgām ražošanas sektora tradīcijām, vērā ņemamu kultūrvēsturisko mantojumu. Valmiera ir viena no vēsturiski senākajām Latvijas pilsētām – kādreizējā Hanzas pilsēta ar kara laikā izpostītu, tāpēc šobrīd iztrūkstošu vēsturisko centru.

Valmieras vasaras teātra festivāls, kas šajā gadā notiks no 3. līdz 5. augustam, Valmierā tiks rīkots jau trešo gadu. VVTF mērķis ilgtermiņā ir attīstīties par pilsētvides laboratoriju, identificējot vietas, kas uz festivāla laiku kļūst par skatuvēm teātrim un citām performancēm, un paplašināt ikviena apmeklētāja pieredzi. Festivāla rīkotājiem nozīmīgi ierasto pilsētvidi tās iedzīvotājiem un viesiem parādīt citādu un atšķirīgi izmantojamu.

Festivāla radošais direktors: Reinis Suhanovs.

Festivālu organizē Valmieras Drāmas teātris un Valmieras pašvaldība.

Partneri

Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskola RISEBA.

Valmieras vasaras teātra festivāls http://www.valmierasfestivals.lv/.

Stipendijas ārvalstu dalībniekiem: Valsts izglītības attīstības aģentūra.

Valmieras novada dome  u.c.

Vasaras skolas mājas lapa informācijai: http://festivaland.org.

Kontakti jautājumiem:

Dina Suhanova, [email protected]

Ieva Mačane, [email protected]

 

FestivaL’and

Partners

Accreditations

epas
epas
IQA
IZM.png