RISEBA – Līgas Sičevas veiksmes stāsts

“Es zinu, ka es nezinu neko” Sokrats.

 

Līga Sičeva, augstskolas RISEBA, maģistrantūras studiju programmas ''Projektu vadība'' studente, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras, ES projektu nodaļas vadītāja.

 

Kā stāsta pati Līga : ''Ar projektiem dažādos formātos strādāju jau vairāk kā 10 gadus. Projektu vadība kā tēma ir saistījusi jau vēl senāk. Kā jau lielākā daļa cilvēki savas karjeras sākumā – vispirms tiek darīts, tad domāts un labākā gadījumā – analizēti rezultāti un kļūdas, no kurām mācīties. Pavisam atklāti – varu teikt arī par sevi, ka vispirms ilgstoši strādāju projektu vadībā un ar katru gadu aizvien vairāk sapratu jā, projektu vadība ir mana profesija, mana tēma”. 

Mācoties darot ir noteikti ļoti vērtīgi, bet ar laiku nonācu pie secinājuma, ka projektu vadība ir tēma, kuru var pielīdzināt mūžizglītībai -  tā attīstās, pilnveidojas un gan paši projekti, gan projektu vadība ir mainīgi un nekad nepaliek garlaicīgi. Tas man projektu vadībā saista visvairāk! Un tad nonācu pie secinājuma, ka neskatoties uz esošo bakalauru un maģistru, vēlos apgūt projektu vadību nopietni un padziļināti. Sāku ar neformālo izglītību – dažādi kursi, ieguvu IPMA B līmeni, kas apliecina profesionalitāti un kompetences. Vēl vairāk ieraudzīju savas pagātnes darbības pozitīvās lietas un pats vērtīgākais – kļūdas, no kurām varētu izvairīties, ja būtu laicīgi iegūtas krietni padziļinātākas projektu vadības zināšanas. Ar laiku nonācu pie secinājuma, ka, lai cik šķietami izaicinoši, bet ir laiks sākt vēlreiz maģistra studijas – Projektu vadībā.

Sāku veikt studiju piedāvājuma izpēti, paralēli turpinot apmeklēt dažādus mūžizglītības kursus par projektu vadību. Tā es nonācu RISEBAs kursos “Projektu vadība ar Agile, Scrum, LEAN un Kanban”, kas mani burtiski aizrāva un sniedza ļoti daudz lietderīgas informācijas, kontaktus. Vairāk šaubu nebija –  tieši RISEBĀ vēlos studēt maģistra studiju programmā “Projektu vadība” un nevienu brīdi to neesmu nožēlojusi. Jā, protams, ir bijuši kritiski brīži, kad vienlaicīgi jāorganizē darbs, ģimene, komandējumi, bet tomēr RISEBA studiju grafiks, kaut intensīvs, bija pietiekoši ērts, lai visu paveiktu. Šīs studijas ir devušas jaunus impulsus tālākai profesionālajai darbībai un noteikti tupināšu sevi pilnveidot projektu vadībā. Iesaku arī Tev!

 

Līga Sičeva

Partners

Accreditations

epas
epas
IQA
IZM.png