RISEBA studenti 29. Pasaules ziemas universiādē Krasnojarskā

No 2. līdz 12. martam Krievijas pilsētā Krasnojarskā norisinājās 29. Pasaules ziemas universiāde. Latviju sacensībās pārstāvēja kopumā 27 studenti no 13 augstskolām, starp tiem arī trīs no augstskolas RISEBA – Liene Bondare, Angelina Kučvaļska un Roberts Mamčics.

Liene Bondare pārstāvēja Latviju kalnu slēpošanā un startēja 4 disciplīnās: slalomā (Slalom), milzu slalomā (Giant slalom), supergigantā (Super G) un kombinācijā (Alpine Combined). Slēpotāja atklāj, ka šajās sacensībās bija vairāk izaicinājumu nekā parasti, jo gan viņa pati, gan trenere saskārās ar nopietnām veselības problēmām, kas neļāva pierādīt sevi trasē tik labi, cik sportiste vēlējās. Tomēr Liene nezaudē motivāciju un cīņas sparu: “2021. gadā uz nākamo universiādi Šveicē braukšu pēc medaļām! Liels paldies augstskolai RISEBA par man sniegto atbalstu un ļāva mērot tālo ceļu uz Krasnojarsku!”

Pirmo reizi Latvija Pasaules ziemas universiādē tika pārstāvēta arī daiļslidošanā, kur labus rezultātus uzrādīja RISEBA studente Angelina Kučvaļska. Neskatoties uz to, ka pēc ilgāka pārtraukuma daiļslidotāja tikai nesen atgriezās nopietnā sacensību apritē, universiādes kopvērtējumā viņa izcīnīja augsto desmito vietu.

Prieks arī par RISEBA studentu, KHL komandas Rīgas "Dinamo" hokejistu Robertu Mamčicu, kurš universiādē startēja Latvijas studentu hokeja izlases sastāvā. Ar neatlaidību un cīņas sparu izlases komanda izcīnīja 6. vietu.

Latvijas studenti kopumā startēja 5 sporta veidos: hokejā vīriešiem, kalnu slēpošanā, šorttrekā, daiļslidošanā un snovbordā.

Dalībai universiādē akreditētas 58 valstis un vairāk nekā 1700 labākie pasaules universitāšu atlēti. Sportisti sacentās kopā 11 ziemas sporta veidos: kalnu slēpošana, biatlons, distanču slēpošana, kērlings, daiļslidošana, hokejs, šorttreks, ātrslidošana, snovbords, bendijs, frīstaila slēpošana un ziemas orientēšanās.  

Vairāk: https://krsk2019.ru/en

12.03.2019.

29. Pasaules ziemas universiāde
29. Pasaules ziemas universiāde
29. Pasaules ziemas universiāde
29. Pasaules ziemas universiāde
29. Pasaules ziemas universiāde

Partners

Accreditations

EPAS
IQA
IZM.png