TV skatāms seriāls, kura veidošanā piedalījās RISEBA studenti un absolventi

Augstskolas RISEBA producēšanas studija "RISEBA Production" sadarbībā ar Imanta Ziedoņa muzeju radījusi dokumentālo daudzsēriju filmu "Ceļā ar Baronu", kas no 7. marta ik svētdienu plkst. 18.20 skatāms TV3 un Go3.  

Pērn, par godu Dainu tēva 185. dzimšanas dienai, Imanta Ziedoņa muzejs uzsāka projektu "Ziedoņa muzejs ceļā ar Baronu", kas bija vairāku kultūras notikumu cikls. Viens no notikumiem bija Krišjāņa Barona gājiena no Tērbatas (mūsdienu Tartu) līdz Dundagai atkalnoiešana. 1859. gadā Krišjānis Barons veica gājienu caur tagadējās Latvijas un Igaunijas teritoriju, kas bija ap 700 kilometru garš. Pielāgojot šo maršrutu mūsdienām, tas jau ir sasniedzis 800 kilometru garumu.

Šajā dokumentālajā filmā mītiem un patiesībām apvītais Krišjānis Barons vēlreiz dodas ceļā, šoreiz kopā ar 65 mūsdienu "Baroniem". Aizraujošo ceļojumu atklāj populārākais latvietis Igaunijā - mūziķis Renārs Kaupers, kurš ne tikai ieskandina Tartu, bet arī veic pirmo ceļa posmu no kopumā 800 kilometrus garā gājiena Tartu -Dundaga. Ceļā dosies arī valsts prezidents Egils Levits, kultūras ministrs Nauris Puntulis, LTRK vadītājs Jānis Endziņš, grupas "Carnival Youth" puiši, mūziķis Jānis Holšteins-Upmanis (Goran Gora), dzejnieks Toms Treibergs, Krišjāņa Barona pēcteči  - Jānis un Dita Baroni un citi.

Dokumentālā seriāla režisors un vadošais operators ir Jānis Rēdlihs, producenti - Jānis Holšteins un Kristiāna Salnāja. Filmas veidošanā piedalījās arī augstskolas RISEBA absolventi Amanda Pētersonse, Valentīns Nagibins, Daniels Joffe, Ronalds Frolovs, Aleksejs Meļņiks, Lauris Dundurs, kā arī Audiovizuālās mediju mākslas bakalaura programmas studenti Edijs Elksnis, Valters Borskis un Tehniskās nodrošinājumu nodaļas vadītāja vietnieks Valdis Avotiņš.

Dokumentālā daudzsēriju filma tapusi, pateicoties bankai "BlueOrange", ražošanas uzņēmumam "Orkla Latvija" un kartogrāfijas un ģeotelpisko risinājumu uzņēmumam "Jāņa Sēta".

Aplūko daudzsēriju filmas "Ceļš ar Baronu" treileri šeit.

 

Carnival Youth
Filmēšanas laukumā
Jānis Strapcāns
Renārs Kaupers

Partners

Accreditations

epas
epas
IQA
IZM.png